Zpět na » Primera Division » První poločas bych chtěl vícekrát zopakovat, přál si po výhře nad Valencií trenér Solari. Ukončil trest Iscovi?

První poločas bych chtěl vícekrát zopakovat, přál si po výhře nad Valencií trenér Solari. Ukončil trest Iscovi?

První poločas bych chtěl vícekrát zopakovat, přál si po výhře nad Valencií trenér Solari. Ukončil trest Iscovi? © dailymail.co.uk - Solari udílí Iscovi taktické pokyny

0

Líbilo se

02.12. - Úkol byl splněn. Real Madrid po výbuchu v Eibaru dokázal vyhrát nejen v Lize mistrů, ale také v La Lize. Po dobrém výkonu, především v prvním poločase, zdolal Valencii 2:0 a trenér Solari prohlásil, že by byl moc rád, kdyby se první pětačtyřicetiminutovka opakovala častěji.

První poločas byl ze strany madridského Realu opravdu dobrý a kromě vstřelené branky, byť paradoxně hráčem hostující Valencie do vlastní sítě, měl Bílý balet ještě několik nebezpečných střeleckých pokusů.

„Byl bych moc rád, abychom náš výkon z první půle ještě mnohokrát zopakovali. Ta druhá byla z logických důvodů jiná, Valencia přidala, potřebovala vyrovnat skóre," objasnil trenér Realu na tiskové konferenci.

Experti po včerejšku určitě chválili krok argentinského kouče, který se nebojí sázet na hráče řekněme druhé linie, kteří tak vyvinuli na doposud „nedotknutelné" tlak, jenž může Blancos jen prospět.

„Tito hráči jsou budoucnost Realu Madrid a musí být také součást přítomnosti. Je to velká satisfakce, když vidím ty, kteří byli v akademii, jak hrají důležité zápasy. Často zapomínáme na to, jak právě u mládeže dělají svou práci dobře a v klubu jsme proto šťastní, že takoví hráči dostávají prostor. Mladí hráči dají týmu energii, je důležité ji smíchat se zkušenostmi, letos to tak prostě je. Mám v týmu také starší hráče a je potřeba najít rovnováhu."

Jak už zmínil trenér Solari, Real ve druhé půli polevil ve svém výkonu a pustil Valencii hned do několika velmi dobrých šancí, které jen díky zákrokům brankáře Courtoise či špatné mušce, neskončily vyrovnávací brankou. „Na vině je tak od všeho trochu. Je pravda, že jsme byli hodně unavení," uvedl například Dani Carvajal, jeden z nejlepších hráčů zápasu, po jehož centru si v 8. minutě hlavou srazil míč do vlastní brány Daniel Wass.

Velké očekávání měli fanoušci také v to, jestli se po zápase, které v Římě strávil pouze na tribuně, vrátí zpět do hry záložník Isco. Vrátil, ale až deset minut před koncem, takže pro Solariho stále není tím nepostradatelným fotbalistou, jak byl pro trenéra Lopeteguiho. Nicméně Carcajal potvrdil, že rozhodně kabina není proti němu. „Isca máme v kabině hodně rádi, možná nejvíc ze všech," svěřil se pravý bek. A na jeho straně jsou i fanoušci, kteří ho při příchodu na trávník podpořili mohutnými ovacemi.

„Solari věří, že se všechno urovná, zejména pokud Isco zabere. Včera mu dopřál aspoň deset minut, aby neostřil hrany na Bernabéu, kde fanoušci Isca milují. Ale pro hráče je tento časový úsek zcela jistě nedostačující. Během sedmi zápasů pod Solarim jen 71 minut je velký propad," napsal redaktor deníku Marca Pablo Polo.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články