Zpět na » Primera Division » Tohle spraví jen tvrdá ruka. José Mourinho je hlavním kandidátem na trenéra Realu od sezóny 2019-20

Primera Division - Tohle spraví jen tvrdá ruka. José Mourinho je hlavním kandidátem na trenéra Realu od sezóny 2019-20

Tohle spraví jen tvrdá ruka. José Mourinho je hlavním kandidátem na trenéra Realu od sezóny 2019-20 © dondiario.com - José Mourinho

3

Líbilo se

26.11. - Přes nadějný rozjezd se madridský Real v sobotu vrátil tam, odkud se ho snaží vytáhnout nový trenér Blancos Santiago Solari. Naprosto bezkrevný, totálně šedivý výkon, tak jako v této sezóně už poněkolikáté, způsobil trapnou porážku 0:3 na stadionku v Eibaru. Ačkoliv současný trenér dostal důvěru až do roku 2021, po víkendu je zřejmé, že v létě musí do Madridu přijít trenér s tvrdou rukou.

Takového už ostatně vyhlíželi fanoušci po odvolání Julena Lopeteguiho. Měl se jím stát Antonio Conte, ale ten hned z několika příčin nabídku z Madridu odmítl. Prý i kvůli obavám z toho, jak ho přijme tvrdé jádro kabiny. Místo něj nakonec dostal příležitost trenér béčka. Solariho angažmá sice odstartovalo čtyřmi výhrami, ale sobotní propadák znovu v plné nahotě odhalil problémy současného kádru, byť vina neleží čistě na argentinském kouči.

Mužstvo podle všeho potřebuje především tvrdou ruku. A když to nebude ta Conteho, stane se jí, alespoň dle mínění španělského tisku, jež cituje záměr prezidenta Péreze, ta Josého Mourinha. Současný manažer Manchesteru United vedl Real již v sezóně 2010-13, ale nebyl ve své misi příliš úspěšný. Nejvíc ho mrzelo to, že nedokázal vyhrát Ligu mistrů.

Nicméně ve vedení se domnívají, že přítomnost Mourinha byla klíčová pro pozdější čtyři tituly z Ligy mistrů. „Byl to Portugalec, který postavil páteř vítězného týmu. Zasel, ale sklidit plody své práce už nestačil. Management se proto domnívá, že by měl dostat druhou šanci," píše DonDiario.

Měl by do Realu Madrid přijít José Mourinho?
Ano
Ne

„Jenže nebude to jen tak. Samozřejmě nejprve záleží na United, kde je pod smlouvou, byť to bude mít hodně komplikované pokračovat na Old Trafford. Mou ale odmítá funkci opustit. Ale v případě, že by byl odvolán, by přijal výzvu návratu na Santiago Bernabéu," pokračuje jeho redaktor Francisco Rubio.

„Zatím nedošlo na žádné kontakty a Florentino Pérez ani netuší, co by mu Mourinho na případný návrat do Madridu odpověděl. Kdysi ho prý ujistil, že v budoucnu by se mohl vrátit dokončit práci v Realu Madrid." Jedinou podmínku, kterou by Mourinho měl, by byla neomezená moc při rozhodování, nechce být jen trenérem, ale současně mít i pravomoce sportovního manažera. Je ale jisté, že hráčům, kteří s ním měli svého času problémy, jako třeba Ramos, Marcelo nebo Carvajal, by asi z jeho příchodu moc nadšení nebyli.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 27.11. Odpovědět

Mourek už není to so býval. Já si myslím že už lepší nebude, protože se někde musel zapomenout a tam se seknul a dal se neposouvá k lepšímu. Přeci jen ten fotbal se někam posouvá ale on bohužel ne.

Forte02
Wazz - 27.11. Odpovědět

Mourek je krizovej manager..a tohle info je svítání na lepší časy jak pro United tak pro real...podle mě by to tam dal do kupy...tam mu prachy daj na koho chce..ne jak v United letos v letě...

Wazz
Cornero - 27.11. Odpovědět

k nam prisel v krizi a v krizi jsme dal..moc nevim jak nas dal do kupy a na posily dostal za ty roky co je u nas vcelku vysokou castku na to abychom hrali sedme misto v tabulce.

Cornero
F4BRE - 27.11. Odpovědět

RIP Real

F4BRE
Zedman - 27.11. Odpovědět

To je zase blábol, to poslední co RM potřebuje je vyhořelý psychicky narušený trenér za zenitem. RM potřebuje oživit kabinu ne příchod tohohle šaška, který je dneska bohužel už out a z minulosti se žít nedá, i když dokázal věci na, které jiní nedosáhnou.

Zedman

A sme v řiti!

Vamosreal

Ramos a další krysy by se pakovaly do Kataru

vl4dc3v3sm1ru

Nevěděj už kudy kam

AntiHnusdrid

Zas takhle bych se k novinářům nevyjadřoval,vždyť spekulace k jejich profesi patří Smajlík 7

Collector
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články