Zpět na » Primera Division » Začíná Arturo Vidal v Barceloně zlobit?

Začíná Arturo Vidal v Barceloně zlobit?

Začíná Arturo Vidal v Barceloně zlobit? © FotbalPortal.cz - Arturo Vidal

1

Líbilo se

04.10. - VIDEO Jen něco přes měsíc trvalo než Arturo Vidal, jehož předcházela konfliktní povaha, začal projevovat svoji nespokojenost se situací, kterou prožívá v barcelonském klubu, kam na konci srpna přestoupil z mnichovského Bayernu. Naposledy to byl zamračený smajlík, o víkendu pak oči v sloup při střídání v zápase s Bilbaem. Malá herní vytíženost chilského pitbulla slušně řečeno štve.

Do Barcelony přicházel nadšený. Splnil se mu velký sen. Ve 31 letech. Optimistické hlasy se valily i ze sociálních sítí od fanoušků, kteří se domnívali, že takového fotbalistu, pořádného brouska Barca opravdu potřebuje. Zejména po zkušenosti, jakou u azulgranas udělal Brazilec Paulinho.

Jenže Barca má za sebou deset oficiálních zápasů a Vidal v nich odehrál jen 176 minut. Chabých 19 procent z možných 900. Na tak chabé vytížení nebyl ze svých bývalých štací v Juventusu a Bayernu zvyklý. Do čtyřech zápasů naskočil až poté, kdy časomíra odpočítala 85. minutu. Proti Seville v Superpoháru, s Alavésem, PSV Eindhoven...a také včera ve Wembley s Tottenhamem. To v 87. minutě střídal Arthura.

Taková situace Artura Vidala rozhodně netěší. Hned po zápase, kdy se všichni radovali z dosaženého triumfu po zřejmě nejlepším výkonu sezóny, Vidal do stories na Instagramu bez jakéhokoliv textu vložil zamračeného smajlíka. Španělští novináři hned vznesli domněnku, že je to výraz nespokojenosti s trenérem Valverdem a tím, jak na něj (ne)spoléhá.

Už o víkendu projevil Vidal známku nesouhlasu s trenérem Barcelony. Ten ho z duelu proti Bilbau stáhl z trávníku v 55. minutě. Obětoval ho, aby na hřiště za nepříznivého stavu mohl poslat Messiho. Tvář chilského středopolaře byla v tu chvíli hodně výmluvná a nepotřebovala žádné další komentáře.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články