Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Primera Division » Otázky španělského víkendu: Prolomila Barca definitivně prokletí stadionu v San Sebastiánu? Udrží Bílý balet stoprocentní bilanci i po Bilbau?

Otázky španělského víkendu: Prolomila Barca definitivně prokletí stadionu v San Sebastiánu? Udrží Bílý balet stoprocentní bilanci i po Bilbau?

Otázky španělského víkendu: Prolomila Barca definitivně prokletí stadionu v San Sebastiánu? Udrží Bílý balet stoprocentní bilanci i po Bilbau? © as.com - Coutinho v souboji s obranou Realu Sociedad

2

Líbilo se

14.09. - PREVIEW Spoustu otázek nabízí víkendové čtvrté kolo španělské nejvyšší soutěže. Vedoucí Barcelona cestuje do San Sebastiánu, kde se ji dlouhodobě nedařilo a dokázala zde vyhrát až v minulém ročníku. Jestli to byla náhoda, nebo definitivní konec prokletí se ukáže v sobotu odpoledne. Večer pak Real nastoupí v Bilbau, kde bude čelit obtížnému úkolu, uhájit stoprocentní bodovou bilanci.

Real Sociedad - FC Barcelona

Sobota 15. září, výkop 16.15, Anoeta, San Sebastián

Barcelona se díky kanonádě 8:2 proti nováčkovi z Huescy poprvé v letošní sezóně vyhoupla do čela tabulky La Ligy a ráda by na této pozici setrvala i po víkendu, během nějž ji čeká vždy náročný duel na stadionu Anoeta v San Sebastiánu.

Prokletí, které trvalo přes deset let, kdy tu Barca nedokázala v lize zvítězit, už snad zlomila loni. Na Anoetě v hustém dešti odmítla další pokračování nepříznivé série otočením výsledku z 2:0 na 2:4.

Pro Real Sociedad není duel s Barcelonou svátkem jen kvůli tomu, že přijíždí atraktivní protivník, ale i z toho důvodu, že se úplně poprvé představí domácím fanoušků. Úvodní tři ligová kola sehrál na soupeřových trávnících kvůli rekonstrukci stadionu, během níž zmizela atletická dráha. Ovšem výsledky šly od desíti k pěti. Po výhře ve Villarrealu 2:1 přišla remíza 2:2 v Leganés, jíž následovala porážka v derby v Eibaru 1:2.

Barcelona se podle očekávání usadila na špici pořadí La Ligy, nicméně trenér Ernesto Valverde nechtěl dosavadní výsledky nijak přeceňovat. „Je brzo dělat závěry, v jejich případě i proto, že hráli tři zápasy venku. Pro nás je to z historického pohledu těžký duel. Loni jsme protrhli prokletí, ale měli jsme s tím hodně práce. Je to nebezpečný protivník a to i přesto, že se jeho kádr v létě na některých postech obměnil,“ varuje Valverde.

„Musíme si dát pozor na začátek zápasu, ne jako minule proti Huesce, kdy jsme po dvou minutách inkasovali. Víme, že se změnil stadion, už tu není atletická dráha, jsme si vědomi toho, že publikum bude mnohem blíže,“ dodal ještě trenér Barcy.

Ta odcestuje na sever Španělska bez Arthura, jenž byl v nominaci brazilského národního týmu a s týmem absolvoval jen jeden trénink, zraněný je pak Malcom, Denis Suárez a Samper, fit není ani Aleña. Real Sociedad naopak tíží rozsáhlé absence. Mimo hru je hned sedm hráčů - Merquelanz, Diego Llorente, Januzaj, Willian José, Guridi, Sandro a Concha.


Athletic Bilbao - Real Madrid

Sobota 15. září, výkop 20.45, San Mamés, Bilbao

Do Baskicka cestuje i v tabulce druhý Real Madrid. Ten za Barcelonou zaostává jen o skóre a ani na něj, přestože nastupuje v roli favorita, nikdy nečeká na San Mamés jednoduchý zápas. Zejména s ohledem na to, že prakticky celý kádr se rozprchl po světě za účelem reprezentace svých zemí.

„Musíme se tomu přizpůsobit. Athletic měl 15 dní na přípravu a nečeká nás tady tudíž nic jednoduchého. Bilbao nás donutí odehrát výtečný zápas. Máme hráče v různých národních týmech a snažíme se zanalyzovat, jak na tom jednotliví hráči jsou a jak důležitou roli v nich hráli. Bale se vrátil v perfektním stavu,“ poznamenal Julen Lopetegui.

„Benzema je nyní ve velké formě, ve skvělé kondici, vyspělý. Vůbec mě nepřekvapuje jeho skvělý vstup do soutěže. Je to skvělý hráč a my si jenom přejeme, aby v tom pokračoval i nadále,“ chválil ještě trenér Realu výtečnou formu svého momentálně nejlepšího střelce.

Athletic Bilbao v letošní sezóně ještě nepoznal přemožitele. Porazil Leganés 2:1, remizoval doma s Huescou 2:2 a duel ve Vallecanu byl z důvodu špatného stavu útrob stadionu odložen. „Musíme Real napadat, tlačit, znepříjemnit mu život. Musíme být odvážní. Madrid vám občas dopřeje na delší dobu balón, nicméně musíte si dávat pozor na jeho výpady směrem kupředu,“ nastínil trenér Bilbaa Berizzo svoji představu, jak chce čelit zítřejšímu protivníkovi, který si z posledního vzájemného střetnutí na San Mamés odvezl bezgólovou remízu.

Jedinou absencí domácích „Leones“ bude Íñigo Lekue, Bílý balet by měl k zápasu nastoupit v kompletním složení.


Kompletní přehled zápasů 4. kola Primera División:

Pátek 14. září
21.00 Huesca - Rayo Vallecano

Sobota 15. září
13.00 Atlético Madrid - Eibar
16.15 Real Sociedad - Barcelona
18.30 Valencia - Betis
20.45 Athletic Bilbao - Real Madrid

Neděle 16. září
12.00 Leganés - Villarreal
16.15 Espanyol - Levante
18.30 Valladolid - Alavés
20.45 Sevilla - Getafe

Pondělí 17. září
21.00 Girona - Celta Vigo


Seznam zápasů, které vysílá DIGI TV:

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články