Zpět na » Primera Division » TOP bitvy o místa v základní sestavě Barcelony

TOP bitvy o místa v základní sestavě Barcelony

TOP bitvy o místa v základní sestavě Barcelony © FotbalPortal.cz -

3

Líbilo se

14.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Barcelona během letního přestupového okna přivedla do týmu již čtyři hráče. Lengleta, Arthura, Malcoma a Artura Vidala. Žádný z nich nemá dopředu místo v základní sestavě jisté. Jejich angažováním chtělo vedení klubu zvýšit konkurenci na určených postech. To samo sebou přinese těžké rozhodování pro trenéra Valverdeho. O místa v sestavě nastává tvrdý boj. A nejen u nových posil.

Ter Stegen vs. Cillessen

První pozicí, kde se teoreticky mohlo bojovat o pozici, byla mezi brankáři. Jenže tady se oproti loňsku nic měnit nebude. Trenér Valverde jasně ukázal, že jeho první gólman je Ter Stegen, byť je Cillessen hodně nespokojen a v případě dobré nabídky může ještě změnit klub. A německý gólman se mu za důvěru odvděčil ve finále Superpoháru proti Seville chycenou penaltou v nastaveném čase.

Lenglet vs. Piqué/Umtiti

Mezi stopery jsou karty také rozdány jasně. Finále Superpoháru sice Clement Lenglet odehrál celé, nicméně jen kvůli tomu, že Samuel Umtiti byl v tréninku po MS krátce. Lenglet tak začíná jako teoretická trojka na pozici stopera a vymaní se z ní jen při zranění Piquého nebo Umtitiho, či nepředpokládanému prudkému poklesu form

Arthur vs. Rakitić

V tuto chvíli je stejně nepředstavitelné, že by někdo posadil na lavičku Ivana Rakitiće, nepostradatelnou součástku barcelonského týmu posledních let. Arthur by měl být spíše nadějnou perspektivou do budoucna a chorvatskému záložníkovi by měl pouze ubrat práci, které se mu třeba v minulé sezóně nahromadilo opravdu hodně. Nicméně očekávání brazilského fotbalisty nejsou malá a bude zajímavé sledovat, jak se případně vypořádá s nízkým vytížením.

Dembélé vs. Malcom

Jeden z největších soubojů o místo v jedenáctce Ernesta Valverdeho se tak očekává na pozici pravého křídla. Mnozí se ptali, proč azulgranas kupovali Malcoma z Bordeaux, jehož oblíbená strana je ta pravá, když měli v kádru Dembélého, za nějž rok předtím zaplatili 105+40 milionů eur a jehož preferovaná lajna je rovněž ta pravá.

Spekuluje se, jestli ještě Dembélé do konce přestupového okna nezmění prostředí. V Superpoháru mu dal barcelonský kouč přednost, Malcoma dokonce nechal na tribuně a Brazilce to moc nepotěšilo. Francouz sice vstřelil krásný gól, ale vedení prý ještě není definitivně rozhodnuto, jestli si ho nechá.

Arturo Vidal vs. Rakitić/Busquets

A další post? Ten o který bude bojovat Arturo Vidal. O Rakitićovi už byla řeč. Přes něj asi vlak nejede a o Busquetsovi platí to samé, spíše ještě umocněné na druhou. Každopádně Chilan už při své prezentaci uvedl, že „přišel makat, aby si vybojoval místo a nastupoval pokaždé v úvodní jedenáctce.“ Je odhodlaný bojovat.

Těžká práce pro Valverdeho.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články