Zpět na » Primera Division » Rok od největšího přestupu všech dob: Kdo víc ztratil? Barcelona nebo Neymar?

Rok od největšího přestupu všech dob: Kdo víc ztratil? Barcelona nebo Neymar?

Rok od největšího přestupu všech dob: Kdo víc ztratil? Barcelona nebo Neymar? © youtube.com - Neymar

3

Líbilo se

03.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je to přesně rok, co se uskutečnil doposud největší transfer v historii kopné. Brazilec Neymar opustil Barcelonu a za rekordní částku 222 milionů eur přestoupil do francouzského klubu Paris Saint Germain. Po roce se dá s nadhledem zhodnotit, kdo tímto přestupem více utrpěl. Byl to Neymar, nebo odchodu brazilské hvězdy lituje víc klub z Camp Nou? Experti španělského deníku Marca přinesli svůj názor na celou věc.

„Myslím si, že to uškodilo oběma. Barceloně i Neymarovi. Barcelona sice získala spoustu peněz, ale později je nedokázala investovat. Domnívám se, že i Neymar se zmýlil přestupem do PSG, klubu, který je na nižší úrovni než Barca. Z jeho strany to bylo takové chci, ale nemůžu. Nedokázal dostat PSG daleko v Lize mistrů. Barcelona ztratila hráče, který měl přízeň fanoušků, měl respekt spoluhráčů Messiho a Suáreze. To všechno zahodil, aby začal od nuly. Jediným vítězem je tak klubový pokladník,“ namítá Roberto Palomar

„Víc ztratil brazilský fotbalista. Barcelona znovu vyhrála ligu a pohár, zatímco Neymar se po sezóně v Paříži nedostal ani mezi nominované na prestižní trofej The Best FIFA. Jeho sezóna v PSG sice byla dobrá, do chvíle, než se zranil. Získal čtyři tituly, dal spoustu gólů, což je nezpochybnitelné, ale neodehrál dobrý šampionát. Barcelona se dokázala přes jeho ztrátu přenést,“ říká Jon Prada.

„Není pochyb o tom, že rok po přestupu Neymara z Barcelony to byl Neymar, který víc tratil na odchodu z Camp Nou. Barca vyhrála ligu bez něj, PSG sice také dominovalo ve francouzské lize, ale je nutno podotknout, že tento triumf nebyl pouze a výhradně díky Neymarovi. Hráč, který před rokem seděl u stejného stolu s Messim a Ronaldem, po sezóně v PSG, vypadnutí v osmifinále LM a špatném mistrovství světa už není na stejném místě a hned několik hráčů z Evropy se dostalo před něj. Dokonce si myslím, že v koutku duše možná lituje svého kroku,“ řekl Pablo Egea.

Kdo víc tratil po přestupu Neymara z Barcelony do Paris Saint Germain?
Barcelona
Neymar

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články