Zpět na » Primera Division » TOP 5 závěrů z premiéry Lopeteguiho na lavičce Realu Madrid

TOP 5 závěrů z premiéry Lopeteguiho na lavičce Realu Madrid

TOP 5 závěrů z premiéry Lopeteguiho na lavičce Realu Madrid © as.com - Karim Benzema

0

Líbilo se

02.08. - Real Madrid letní přípravu zahájil porážkou s Manchesterem United 1:2. Kromě jiného to byla i premiéra trenéra Julena Lopeteguiho u kormidla Bílého baletu. Byť je samozřejmě brzy, s ohledem na to, v jaké fázi přípravy se madridský klub nachází, vyvozovat definitivní závěry, přeci jen jisté náznaky debut exkouče španělského národního týmu přinesl.

BBV

Útok Realu Madrid tvořili Bale, Benzema a Vinícius. Už ne BBC, nýbrž BBV. Bale s Viníciusem hráli na krajích hřiště, převážně přes nohu a tato varianta rozhodně fungovala víc, než když si strany prohodili. Zejména Bale si rozuměl s Odriozolou víc než mladý Brazilec. Ten ale postupem času získával na sebedůvěře a pěkně si povodil i Fosu Mensaha. Benzema byl spíš takový tulák v útoku, kdy se snažil kombinovat se všemi a dostávat se do blízkosti branky a šancí.

Důležitost krajních prostorů

Ačkoliv v sestavě Realu scházeli hráči základu na postech krajních beků Carvajal a Marcelo, Lopetegui naznačil, že krajní prostory pro něj budou důležitým územím, klíčovým faktorem ofenzivy Realu. Dobrým dojmem působil především Álvaro Odriozola, letní posila za 40 milionů eur z Realu Sociedad. Dobře si s Balem vyhovovali a sám zaznamenal několik nebezpečných akcí. Na opačné straně hřiště přihrávku Thea Hernándeze přetavil Benzema ve snižující trefu na 1:2, nicméně směrem dopředu se projevoval mnohem zdrženlivěji a United také hodně usnadnil cestu k první brance.

Rozestavení

Zde je třeba znovu uvést, že v sestavě scházelo zhruba 90 procent hráčů (nastoupili jen Bale a Benzema), nicméně z prvního zápasu se dá vyčíst, jaké bude mít Lopetegui záměry s herním rozestavením. A vsadil na tradiční 4-3-3, s níž ostatně začínal i Zidane, když vystřídal Beníteze. Ve středu pole hrál jako poziční středopolař Llorente, pozice vnitřních záložníků pak odstupňovaně tvořili Valverde s Ceballosem. Ten měl na starosti tvorbu hry směrem dopředu, funkci, na níž je ale v Realu mnoho adeptů. Proto je možné, že v průběhu sezóny přeci jen dozná systém změn, zápas Real totiž dohrával ve tvaru 4-4-2.

Držení míče

To byl jeden z hlavních znaků identity španělské reprezentace, kterou Lopetegui vedl. A zdá se, že s touto myšlenkou bude pokračovat i na nové štaci. Není to samozřejmě až takové změna oproti Zidaneho éře. V prvním poločase měl držení 66 procent, ve druhém, po vlně střídání, narostlo až na 69. Ovšem je pravda, že tato územní převaha se neprojevila na počtu nebezpečných příležitostí. Ale znovu je třeba připomenout absenci většiny klíčových hráčů sestavy.

Napadání po ztrátě míče

To bude další věc, jíž by se měl nový Real Madrid vyznačovat. Pořád je ale třeba dosáhnout souhry a získat automatismy, které včera příliš nefungovaly. Ale záměrem Lopeteguiho je, aby mužstvo po ztrátě míče napadalo nahoře. Vysoký blok, ovšem s rychlým přesunem zpět, pokud protivník překoná první linii presinku.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články