Zpět na » Primera Division » Nová kapitola Cristiana Ronalda v Juventusu? Klíčové otázky ohledně jeho možného odchodu z Realu Madrid

Primera Division - Nová kapitola Cristiana Ronalda v Juventusu? Klíčové otázky ohledně jeho možného odchodu z Realu Madrid

Nová kapitola Cristiana Ronalda v Juventusu? Klíčové otázky ohledně jeho možného odchodu z Realu Madrid © 360nobs.com, fotbalportal.cz - Ronaldo a Juventus?

7

Líbilo se

08.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Podle zdrojů SkySports je přestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu velmi blízko. Kluby by se měly brzy domluvit na přestupové částce ve výši 100 miliónů eur. V jaké fázi je nyní možný transfer portugalské hvězdy? A proč chce vůbec Cristiano Ronaldo ze Santiaga Bernabéu odejít a zahájit svou novou kapitolu v italském Juventusu?

Zprvu se to zdálo jako velká senzace. Spíše nereálná situace. Ale postupem dalších dní se jeví přestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu velmi reálně. Pojďme se podívat na klíčové otázky v celé této zapeklité situaci.

Už je nabídka skutečně na stole?

Real Madrid stále čeká na písemnou nabídku Juventusu. Alespoň podle Guillema Balaguea, experta SkySports na španělský fotbal. Avšak náznaky, které od Juventusu jasně vyplývají, jsou ty, že Stará dáma nebude mít problém zaplatit 100 miliónů eur.

„Real Madrid do čtvrtečního večera žádnou písemnou nabídku od Juventusu neobdržel. To je to, co mohu říct z pohledu Realu Madrid. Ale na druhou stranu už ví, že Juventus dává dohromady finanční prostředky na to, aby mohl Cristiana Ronalda získat,“ prohlásil vždy dobře informovaný Guillem Balague.

Proč chce Ronaldo z Realu odejít?

Jednoduše by se dalo říci, že se v klubu necítí dosti důležitý. Nedostává se mu tolik, kolik by chtěl. V Realu Madrid má za sebou už 9 blyštivých sezón. Před pěti týdny zvedl v dresu Bílého baletu počtvrté nad hlavu ušatou trofej pro vítěze Ligy mistrů. A to za posledních 5 let. Ale má složitý vztah s prezidentem Florentinem Pérezem.

„Je to osobní problém. Juventus je rád, že mu bude moci zaplatit až 30 miliónů eur ročně. Mohl by vydělávat stejné peníze, kdyby podepsal novou smlouvu s Realem Madrid, ale cítí, že není tak chtěný.“

„Podle zákulisních informací Florentino Pérez před rokem Ronaldovi slíbil, že mu zvýší plat. Cristiano čekal na nabídku, ale mezitím dostal nový kontrakt Lionel Messi. Ten teď vydělává 41 miliónů eur ročně. Neymar má 35 miliónů eur ročně. Ale Cristiano Ronaldo nyní má 25 miliónů eur ročně.“

„Také cítí, že se hodně hovoří o Neymarovi. Když Cristiano Ronaldo vyhrál Zlatý míč, Florentino Pérez řekl Neymarovi, že pokud chce také Zlatý míč vyhrát, musí přijít do Realu Madrid. Cristianovi se to nelíbilo. Ale když vyhrožoval odchodem, cítil, že Real Madrid nedělá dost pro to, aby se jej snažil udržet.“

„Je to všechno velmi matoucí. Cristiano chce odejít, ale zároveň chce, aby se jej Real snažil zastavit. Real Madrid jej však rád nechá odejít. Jen chtějí, aby Cristiano Ronaldo veřejně řekl, že odchází z vlastní vůle. Aby byl případně obviňován on, a ne vedení Bílého baletu,“ říká Guillem Balague.

dsfvS Realem yvhrál 4x Ligu mistrů (zdroj: skysports.com)

Zřejmě není úplným tajemstvím, že favoritem Florentina Péreze byl vždy Lionel Messi, ne Cristiano Ronaldo. Vždy chtěl získat argentinskou hvězdu do Realu Madrid. Myslel si, ještě před pár lety, že prodá Ronalda a za získané peníze uloví Messiho.

Může si ho Juventus skutečně dovolit?

Guillem Balague odhaduje, že celkové náklady na přestup, včetně všech poplatků a mezd v průběhu navrhované čtyřleté smlouvy, by činily přibližně 400 miliónů eur.

„Zcela jasně zde hraje hru finanční fair play, což znamená, že s tím budou muset být velmi opatrní. Také to tak dělají. Věřím, že za posledních 48 hodin od doby, kdy se o příchodu začalo hojně diskutovat, se akcie Juventusu na trhu zvýšily o 20 %, což vysvětluje jeden z důvodů, proč jej chtějí.“

Juventus by však musel také nějakého důležitého hráče prodat. Mohl by jím být Gonzalo Higuaín. Mluví se o něm v souvislosti s přestupem do Chelsea.

Existují další nápadníci?

Jorge Mendes, agent Cristiana Ronalda, také slyšel o nabídkách Paris Saint-Germain a Manchesteru United. Tyto dva kluby potvrzuje i Guillem Balague. Ale ani jeden z nich momentálně nehodlá s Juventusem soupeřit. Snad jedině, že by Bianconeri zcela vypadli ze hry.

Mohl by Ronaldo v Juventusu nadále vítězit?

Cristiano Ronaldo by mohl být přesvědčen o tom, že v Juventusu přidá do své obrovské sbírky další důležité trofeje. Stará dáma zcela dominuje italskému fotbalu. Získala ligový titul sedmkrát v řadě. Čtyřikrát po sobě dokonce dobyla double.

Také na evropské scéně je Juventus velmi silný, ale na triumf v milionářské Lize mistrů čeká už od roku 1996. Za posledních 5 let hrál dvakrát finále. S Cristianem Ronaldem v sestavě by jeho šance významně vzrostly.

Co dál pro Real Madrid?

V Realu Madrid dosud odehrál Cristiano Ronaldo 438 zápasů A vstřelil v nich jen stěží uvěřitelných 450 gólů. V poslední sezóně jich nastřádal 44. Byla by to pro Bílý balet velká rána. Jak tedy mají v úmyslu jej nahradit?

„Florentino Pérez není hloupý. Takže pokud nechává Cristiana Ronalda odejít, určitě se něco chystá,“ soudí Balague.

ffdV Realu Madrid začal vládnou Lopetegui (zdroj: skysports.com)

Ale zatímco se Real Madrid chystá popadnout své finanční prostředky, pokud Ronaldo odejde, nebude získání nové superhvězdy vůbec snadné.

„Nový manažer Julen Lopetegui uvedl, že do klubu v létě přijde 5 nových hráčů. Ale nevidím emzi nimi žádného nového „Galactica“. Plán, který si před několika měsíci v Madridu vytvořili, zněl, že v útoku bude Neymar, Asensio a Ronaldo. Ale PSG odmítá jakékoliv spekulace o odchodu Neymara. Teď uvidíme, co se stane. Real bude mít více peněz, vyvine větší tlak. Ale PSG řeklo, že Neymara za žádnou cenu nepustí,“ dodal Balague.

ascNahradí Ronalda Neymar? (zdroj: skysports.com)

Real Madrid je také spojován s Kylianem Mbappém a Edenem Hazardem. Guillem Balague se domnívá, že Harry Kane a Robert Lewandowski jsou mimo dosah Realu Madrid.

„Vím, že Harry Kane bude s Realem Madrid spojován, ale stále věřím, že zůstane v Tottenhamu. I kvůli tomu, že nedávno podepsal novou smlouvu. Lewandowski se snaží opustit Bayern Mnichov, ale ten ho nechce pustit. Takže to není tak snadné, jak by to mohlo pro Real Madrid znít.“

Co by to znamenalo pro Garetha Balea?

„Cílem bylo prodat Garetha Balea, ale teď se všechno změní. Mohl by se právě on proměnit v nového „Galactica“. Ronaldo je jedním z nejlepších hráčů celé historie, ale Bale se na tuto úroveň ještě nedostal. Ovšem bez Ronalda bude Bale růst. Věřím, že Real Madrid si myslí totéž.“

„Od chvíle, kdy odešel Zinedine Zidane, se Baleovi ulevilo. Rozhovory ohledně jeho možného odchodu se odsunuly na neurčito. Teď se Bale setká s Lopeteguim před novou sezónou. V tom okamžiku bude jasnější, jak bude Real Madrid vypadat. Máte v týmu Balea a Asensia.“

„Ronaldo byl ten, kdo dostal hru na jinou úroveň. Když bylo potřeba, zvládl to. Takže ten, kdo přijde, bude muset tuto mezeru zaplnit,“ uzavřel Guillem Balague.

safdvPozice Balea by se mohla změnit (zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články