Zpět na » Primera Division » Barcelona dál kráčí neporažená, Villarrealu uštědřila bůra, „rezerva" Realu podlehla Seville

Barcelona dál kráčí neporažená, Villarrealu uštědřila bůra, „rezerva © lfp.es - Ousmane Dembélé

1

09.05. - REVIEW V dohrávce 34. kola dokázala Barcelona na domácím stadionu porazit Villarreal 5:1. O výsledku už bylo rozhodnuto před přestávkou, k níž azulgranas odcházeli s třígólovým náskokem. Hosté ve druhé půli sice přidali, ale pouze snížili stav. Dva góly Dembélého v samotném závěru nakonec daly výsledku podobu kanonády. Madridský Real Madrid v Seville prohrával už 0:3, v závěru sice ještě dotáhl na rozdíl jedinho gólu, ovšem na víc už mu čas nezbyl.

FC Barcelona 5:1 Villlarreal CF

Góly: 88. a 90+3. Dembélé, 11. Coutinho, 16. Paulinho, 44. Messi - 54. Sansone

Barcelona: Cillessen - Semedo, Piqué (80. Mina), Vermaelen, Digne - Busquets (65. Rakitić), Paulinho, Iniesta (61. Suárez)- Dembélé, Messi, Coutinho

Villarreal: Asenjo - Mario, V. Ruiz, Álvaro, J. Costa - Trigueros (57. Fuego), Rodri - Casstillejo, Fornals, Čeryšev (46. Sansone) - Bacca (70. Enes Ünal)

Barcelona se v první půli prezentovala velmi dobrým výkonem. Je ale pravda, že ji k tomu svým hodně odevzdaným výkonem pomohl i hostující Villarreal. Azulgranas mohli hrát v klidu i proto, že za čtvrt hodiny už vedli o dva góly.

V 11. minutě podnikl sólo od poloviny hřiště Ousmane Dembélé, tvrdě vystřelil, jeho ránu stihl ještě ztlumit před sebe Asenjo, ovšem dobíhající Coutinho vši silou napálil míč do sítě.

Hned vzápětí vyslal kolmici na Digneho Iniesta, ten ještě vylepšil akci na před brankou stojícího Paulinha, který měl lehký úkol zvýšit na 2:0. Andrés Iniesta pak figuroval i u třetí branky domácích, těsně před odchodem do kabin. Messi mu z hranice vápna poslal zpětnou přihrávku, domácí záložník mu ji obloučkem přesně vrátil a nejlepší střelec španělské ligy z voleje navýšil svůj gólový účet na 34 přesných tref.

(zdroj: lfp.es)

Jestliže byl Villarreal během úvodních 45 minut hodně laxní, pak do druhé části vstoupil s mnohem větším elánem. Castillejo se snažil o obstřel, který mu jen o pár centimetrů nevyšel, Bacca pálil vedle. Nicméně v 54. minutě už se Žlutá ponorka radovala. Fornals vystřelil, trefil Sansoneho a od něj putoval míč za brankovou čáru - 3:1.

Velkou příležitost měl v 61. minutě i Bacca. Po rohovém kopu si naskočil ideálně a hlavičkou dostal do úzkých náhradníka Cillessena, který s námahou míč vyrazil. Nohama sice stál domácí brankář za brankovou čarou, ale míč ji celým objemem nepřešel.

V 73. minutě přidal gól Coutinho, kvůli ofsajdu mu uznán nebyl. Do zápisu o utkání budou zaneseny až následné dvě trefy Dembélého ze samotného závěru utkání. V 88. mu gól vypracoval před prázdnou bránu Rakitić, v nastaveném čase pak lobem přes Asenja završil skóre.

Sevilla FC 3:2 Real Madrid

Góly: 26. Ben Yedder, 44. Layún, 84. Ramos vlastní - 87. Mayoral, 90+5. Ramos z penalty

Sevilla FC: Soria - Mercado, Lenglet, Pareja, Escudero - Muriel (62. Sandro), Pizarro, Layún, F. Vázquez (79. Mesa), N´Zonzi - Ben Yedder (81. Carrico)

Real Madrid: Casilla - Nacho, Ramos, Vallejo, Theo - Ceballos (70. Mayoral), Casemiro (88. Llorente), Kovačić, L. Vázquez, Benzema, Asensio

Real Madrid si dnes v hodně pozměněné sestavě připsal další ligovou porážku. V Seville prohrál 2:3, když teprve v závěru dokázal pokořit domácí obranu dvěma góly. Andalusané bojující o místo v Evropské lize šli do vedení ve 26. minutě. To dlouhý nákop Layúna od vlastní branky prodloužil Muriel na Ben Yeddera a domácí útočník pokořil Casillu.

V první půli měl dobrou šanci ještě Muriel. Jeho zblokovanou střelu ale na poslední chvíli vykopl z branky zasahující Nacho. Nicméně ani tak nezůstal Real před pauzou ušetřen další gólové pohromy. Z levé strany pronikl do obrany Bílého baletu Ben Yedder. Míč se následně dostal k N‘Zonzimu, jemuž střelu nejprve zblokoval Theo. Ovšem francouzský záložník neprodleně nahrál Layúnovi, který přesně trefil odkrytou bránu - 2:0.

Krátce po zahájení druhé půle se stal jedním z hlavních protagonistů obránce Realu Sergio Ramos. Nejprve v 56. minutě jen o centimetry minul branku z přímého kopu, aby dvě minuty nato z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Lucase Vázqueze, napálil jen břevno. Vzápětí pak ještě po rohovém kopu z jedinečné pozice hlavou branku přestřelil.

Mezitím měli ale v trochu bláznivém časovém úseku výtečné šance i domácí. Nejprve jednu spálil Ben Yedder, kterého vychytal Casilla, úspěšně si počínal madridský náhradník i při sólu Muriela.

Sevilla se prosadila až v 84. minutě. Z pravé strany se pokoušel z ostrého úhlu centrovat Mercado, nicméně znovu Sergio Ramos zasáhl tak nešťastně, že si míč srazil do vlastní branky.

Real ale neházel flintu do žita. Naději mu vykřesal v 87. minutě Mayoral, jenž hlavou umístil do sítě centr Asensia, aby v páté minutě nastavení, z další penalty, kterou už zvládl Ramos, snížil na 2:3. Nicméně na víc už Blancos nezbyl čas.