Zpět na » Primera Division » Barcelona udržela ve Vigu neporazitelnost. Remízu si ale doslova vytrpěla

Barcelona udržela ve Vigu neporazitelnost. Remízu si ale doslova vytrpěla

Barcelona udržela ve Vigu neporazitelnost. Remízu si ale doslova vytrpěla © as.com - Barcelona slaví branku na 1:0

1

17.04. - REVIEW Další zápas bez prohry zaznamenal vedoucí celek španělské ligy z Barcelony. Ve Vigu sice azulgranas v hodně pozměněné sestavě, s Messim a Suárezem jen na střídačce, dvakrát vedli, ale dvacet minut před koncem jim byl vyloučen Sergi Roberto, domácí vyrovnali (s pomocí ruky), soupeře hodně zmáčkli a nebyli daleko vítězné trefy na 3:2.

Celta Vigo 2:2 FC Barcelona

Góly: 45. Jonny, 82. Aspas - 36. Dembélé, 64. Alcácer

ČK: 71. S. Roberto

Celta: Sergio - Wass, Sergi Gómez, Roncaglia, Jonny - Lobotka, Brais Méndez (85. Boyé), Jozabed (73. Radoja) - Maxi Gómez, Pione Sisto (79. Emre Mor), Iago Aspas.

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Yerry Mina, Vermaelen, Digne - André Gomes (60. S. Roberto), Paulinho - Dembélé (76. Vidal), Denis Suárez, Coutinho (60. Messi) - Alcácer

Parádní zápas se dnes hrál na stadionu Balaídos ve Vigu, do kterého vedoucí Barcelona nastoupila v hodně pozměněné sestavě, s Messim a Suárezem pouze na lavičce náhradníků. Šance byly k vidění na obou stranách už od samého začátku. Tu první měl Denis, ale svoji střelu v 8. minutě hodně zakřižoval a ta minula těsně tyčku. Hned vzápětí ale měli velkou příležitost i domácí. Centr z levé strany ale Maxi Gómez napasoval pouze do Ter Stegena.

Ve 25. minutě byl blízko vedoucí brance Paulinho. Barcelonský záložník si naskočil na centrovaný míč po rohovém kopu, ale v cestě míči do branky stála branková konstrukce. Ostatně tu následně z protiútoku olízla i technická střela Braise Mendéze. Stejný hráč pak nechal vyniknout německého gólmana deset minut nato.

Na druhé straně se už ale Barcelona radovala. Ve 36. minutě chyboval v rozehrávce přes šířku hřiště Jonny, balón zachytil Coutinho, rychle ho nasměroval na Alcácera, přes nějž míč doputoval k Dembélému a kritizovaná posila ji famózně napálila do sítě - 0:1. Jenže do kabin šly oba celky za nerozhodného stavu. Domácí hříšník z akce předcházející prvnímu gólu Jonny dostal nabídku stříleným centrem a sám se před brankou nemýlil - 1:1.

Ani v druhé části neupadalo nasazení a kvalita hry. V 52. se Denis snažil technicky prosadit před brankou, ale po obloučku, jímž přehodil bránícího Sergiho Gómeze, mu cestu zatarasil gólman Celty. Na druhé straně v luxusní šanci mířil těsně vedle tyče Jozabed. Zkrátka bylo se nač dívat. Barcelona šla do vedení v 64. minutě. Semedo z pravé strany poslal míč před branku, kde ho tečoval do branky Paulinho. Oficiální zápisy ale přiznaly gól Alcácerovi, který ho ještě skluzem kontroloval u vzdálenější tyče. 1:2.

Velké starosti pak začal domácím dělat Iago Apsas a při jednom brejku ho musel Sergi Roberto stáhnout k zemi a viděl rovnou červenou kartu. Oslabenou Barcu pak Celta mačkala. Právě Apsas z přímého kopu střílel těsně nad, Eme Mor napálil jen boční síť.

Skóre se měnilo až osm minut před koncem. Emre Mor odcentroval, Ter Stegen balón sice vyrazil, ale jen do těla Aspase, který ho dopravil za čáru. Opakované záběry nicméně odhalily, že si přeci jen pomohl rukou. Gól však platil. Jedinečnou šanci přihrát domácímu týmu tři body měl v samotném závěru Boyé. Toho zase vysunul kolmicí vpřed Aspas, jenže Boyé místo střely levou si v rozhodujícím okamžiku míč zasekl, předal si ho na pravou a celou akci zhatil.

Barcelona s vypětím všech sil udržela ligovou neporazitelnost v této sezóně a celkově ve 40. zápase v řadě.