Zpět na » Primera Division » 31 sponzorských smluv, které dělají z Cristiana Ronalda nejlépe placeného sportovce světa

31 sponzorských smluv, které dělají z Cristiana Ronalda nejlépe placeného sportovce světa

31 sponzorských smluv, které dělají z Cristiana Ronalda nejlépe placeného sportovce světa © FotbalPortal.cz - Cristiano Ronaldo

2

Líbilo se

28.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nevydělá si sice tolik jako Messi nebo Neymar. To, co mu posílá vedení Realu Madrid na účet, zaostává za částkami, které si připíšou každým rokem dva jeho konkurenti. A je z toho zklamaný. Nicméně díky svojí reklamní přitažlivosti Argentince i Brazilce v celkových příjmech hravě strčí do kapsy.

Cristiano Ronaldo je magnet na peníze. Byť s ročním platem za fotbalové dovednosti má co závidět nejen hlavnímu konkurentovi Messimu, ale už také Neymarovi, co se týče reklamních smluv s různými sponzory, je zase o hodně vpředu nejlepší střelec historie Realu Madrid.

Pětinásobný držitel Zlatého míče totiž během svoji profesionální kariéry uzavřel plných 31 sponzorských smluv, díky nimž se může považovat za nejlépe placeného sportovce na světě. Ačkoliv ne všechny firmy, které se zviditelňují na postavě portugalského, zveřejnily výše finančních prostředků, jež pumpují do Ronalda, jednoznačně nejtučnější je příjem od americké sportovní firmy Nike.

Ta s Ronaldem podepsala první kontrakt už v roce 2003 a aktuálně platí svému ambasadorovi 30 milionů dolarů ročně, byť úplně první smlouva zněla jen na 5,09 milionů dolarů ročně. S Nike má podepsanou doživotní dohodu, jako třetí sportovec světa po Michaelu Jordanovi a LeBron Jamesovi.

Dalším významným partner Cristiana Ronalda byla rovněž firma Castrol vyrábějící motorové oleje. Prvotně zněla suma na roky 2009-2011 na 9 milionů dolarů. Firmě se spolupráce zřejmě osvědčila, neboť s hráčem podepsala další, nicméně výši odměny už neupřesnila.

Zde je seznam všech partnerů s nimiž Ronaldo uzavřel sponzorskou smlouvu:

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, dailymail.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články