Zpět na » Primera Division » Lewandowski zůstane v Bayernu. Nikdo ho nemůže koupit proti vůli klubu. Ani Real

Lewandowski zůstane v Bayernu. Nikdo ho nemůže koupit proti vůli klubu. Ani Real

Lewandowski zůstane v Bayernu. Nikdo ho nemůže koupit proti vůli klubu. Ani Real © marca.com - Robert Lewandowski

0

Líbilo se

27.03. - Planý poplach? Asi to tak vypadá. Po spekulacích spojujících polského útočníka mnichovského Bayernu Roberta Lewandowského s Realem Madrid, si vzal slovo ředitel bavorského giganta Karl-Heinz Rummenigge. A jeho vzkaz zněl naprosto jasně. Hráče z klubu proti naší vůli nikdo neodvede. Šmitec.

Lewandowski v létě přestupuje do Realu Madrid. Se španělským klubem byl prý dohodnutý na podmínkách smlouvy a některé informace dokonce hovořily o tom, že je Bílý balet ochoten vysázet na dřevo v kanceláři Allianz Areny neuvěřitelných 150 milionů eur.

Těm, kteří zmíněným šeptandám přikládali velkou váhu, asi zkazil radost ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Ten totiž pro magazín Kicker prohlásil, že na přestup polského útočníka na San Bernabéu mohou všichni klidně zapomenout.

„Nikdo nemůže koupit hráče Bayernu proti vůli klubu,“ řekl někdejší výborný německý fotbalista redaktorům uznávaného periodika. „Velice rád dokonce přijmu jakoukoliv sázku na to, že Robert bude v příští sezóně hráčem Bayernu.“

Lewandowski s Bayernem nedávno prodloužil smlouvu až do roku 2021 a jelikož v Německu nemají hráči ve svých kontraktech výstupní klauzule, je neochota mnichovského vedení jednat klíčová k tomu, že Polák zůstane i následující sezónu tam, kde je momentálně.

Rummennige případ polského útočníka přirovnal k tomu, který v Mnichově zažili před deseti lety. V roce 2008 chtěla Chelsea koupit Francouze Ribéryho a nabízela dokonce 80 milionů eur. Hráč ale zůstal a stále je hráčem bavorského klubu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články