Zpět na » Primera Division » Kde se nachází problémy současného Realu Madrid? 7 možných důvodů mizérie Bílého baletu

Primera Division - Kde se nachází problémy současného Realu Madrid? 7 možných důvodů mizérie Bílého baletu

Kde se nachází problémy současného Realu Madrid? 7 možných důvodů mizérie Bílého baletu © clarin.ar - Cristiano Ronaldo

1

Líbilo se

09.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Real prožívá špatné časy. Po sezóně plné titulů se mu jednoduše nedaří. V lize mu patří až čtvrtá pozice. Ovšem co je horší je skutečnost, že obhajoba titulu už je prakticky v prachu, protože aktuálně na vedoucí Barcelonu ztrácí 16 bodů. Co je příčinou takové kolapsu. Zde je sedm možných důvodů.

Nejistá defenziva

Na stadionu Balaídos Real Madrid (znovu) předvedl jak nejistá je jeho obrana, která naprosto nekoresponduje s hráči, jež má ve svém kádru. A není to jen o čtveřici v zadní řadě. Celta pokaždé, když se zmocnila míče, vytvořila nebezpečnou situaci. Blancos nebyli schopni zastavit její kontry. Ani útočníci při napadání, ani záloha při zachytávání nepomohli zastavit krvácení, které zažilo vrchol při El Clásicu. Pět inkasovaných gólů v posledních dvou zápasech rozhodně vypovídají o nízké úrovní defenzivy Bílého baletu.

Neschopnost dorazit protivníka

Dva góly Garetha Balea přenesly madridský klub přes úvodní trefu Daniela Wasse. Jenže ve chvíli, kdy měl Real udržet soupeře na uzdě a pojistit si tři body, pustil soupeře do hry. Celta byla jak lavina, vyrovnala a klidně si mohla vybojovat plný bodový zisk. Zizouovi svěřenci k brance Viga nacházeli cestu jen v ojedinělých momentech. Spíše visel ve vzduchu třetí gól domácích, než Madriďanů. Velký podíl na tom má špatná druhá půle Blancos, kde podstatnou roli sehrála špatná fyzická kondice, byť tento faktor Zidane popírá.

Chybí příspěvek krajních beků

Už dlouho se Real nemůže spolehnout na ofenzivní faktor, který dokázal rozebrat obrany protivníka. Překvapivý faktor. Nebyla to BBC, ani průniky záložníků nebo smrtící akce Sergia Ramose či Varaneho při ofenzivních standardkách. Jednalo se o útočnou podporu z prostor krajních obránců. Carvajala zprava a Marcela zleva. První zaznamenal výkonnostní propad, navíc byl nemocný. Ovšem u brazilského fotbalisty se jedná doslova o případ pro Akta X. K jeho obvyklým problémům s bráněním se totiž přidaly i potíže v útoku, kde nevytvoří zhola nic.

Cristiano už není rozhodující

13 zápasů. 1156 minut. Čtyři góly. To jsou čísla Cristiana Ronalda v lize. Ani známky po útočníkovi, který měl průměr gól na zápas. Ani stopy po hráči, který jen čistě svoji přítomností vyvolával v obranách soupeřů paniku. Hráč, který dokázal vymotat Real ze složitých situací, kdy mužstvo nehrálo dobře, ale on sám svojí kvalitou rozhodl. Loni po 13 zápasech měl na kontě 12 gólů. Nepomáhá ani to, že po něm nikdo, měl to být především Benzema, nedokázal převzít roli střelce. Po 18 kolech žádný hráč nedokázal dát pět gólů. Další z důvodů, proč je Real 16 bodů za Barcelonou.

Schází vliv záložníků

Před pár měsíci nikdo nepochyboval nad tím, že trojice Modrić, Kroos a Casemiro je nejkompletnější středovou formací z celé Evropy. Dva roky soužití přinesly osm titulů. A pokud této trojce něco chybělo, dodal ji Isco slušnou porci talentu. V tuto chvíli jsou všichni pod svoji úrovní. Nejsou schopni ovládnout zápasy ani zastavovat soupeře. Zdá se, jako by ze dne na den spolu nedokázali fungovat a držet madridské kormidlo. Jejich „restart“ je podstatný k tomu, aby se Real znovu probral.

Lavička nemá sílu

V minulé sezóně byl přínos hráčů z lavičky náhradníků obrovský. Nejen díky Moratovi s Jamesem kvůli značné dávce nastřílených branek byly důležití v tažení za tituly. Rovněž ne tolik medializovaní hráči jako Pepe, Danilo nebo Mariano měli podíl na úspěších Blancos. Jenže ti už jsou pryč a noví borci, kteří přišli místo nich, je měli zastoupit. Ale zatím se tak neděje. Cristiano Ronaldo připustil, že letošní kádr je horší než ten loňský, což vyprovokovalo k reakci kapitána Ramose a rozmíška mezi klíčovými hráči byla na světě. Zatím ale čísla dávají za pravdu Portugalci.

Zidane postrádá řešení

V minulém ročníku Zinedine Zidane mnoho zápasů vyřešil střídáním hráčů. Hovořilo se o jeho citlivé ruce, díky níž Real spoustu bodů vybojoval v závěrečných částech střetnutí. Letos by se dal počet střídání, které pomohly obrátit nepříznivou situaci, spočítat na prstech jedné ruky. Je mu vyčítáno, že změny v taktice a střídání dělá pozdě. Viditelné to bylo například v neděli proti Celtě, kdy soupeř evidentně ovládal zápas. To byl poslední případ.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články