Zpět na » Primera Division » Stres a nervy. Real Madrid v domácí lize zažívá turbulence

Stres a nervy. Real Madrid v domácí lize zažívá turbulence

Stres a nervy. Real Madrid v domácí lize zažívá turbulence © marca.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

26.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Real Madrid v domácí lize přepadají stres a nervy. Loni to byla v Primera División prakticky nezastavitelná mašina, ovšem letos se všechno změnilo. Bílý balet se v La Lize nemůže nějak herně probrat. Kritika ho stíhala v době, kdy byl ještě s Barcelonou bodově rovný, stejně tak v době, kdy pomalu azulgranas začínali nabírat náskok a nezměnilo se nic ani teď, kdy už Katalánci nasadili k velkému trháku. Také včera proti Málaze, která do té doby venku nebodovala a nedala ani gól, hra Zidaneho týmu nestála za nic.

Real Madrid prožívá v lize doslova turbulence. Během odehraných 13 kol snad nepamatuje jediný okamžik, kdy by byl klid. Výsledky, předváděná hra, střídání, zranění, rozhodčí, negativní série...To všechno doprovází Los Blancos už od úvodního hvizdu ligové sezóny.

Špatná hra a trápení

Realu se zatím nepovedlo odehrát skutečně dokonalý zápas, v němž by podal přesvědčivý výkon. Po jednoznačném vítězství proti APOELu všichni čekali, že s Málagou půjde hra týmu nahoru. Ovšem obrázek týmu byl znovu mizerný. Blancos sice vyhráli, ale dojmy nebyly příliš pozitivní. Čísla mluví za vše: 13 zápasů, pět škobrtnutí, osm výher, ale tři o jediný gól. Jaký rozdíl po úvodních zápasech s Manchesterem United a Barcelonou v bojích o Superpoháry.

Napjatá atmosféra

Duel s Málagou potvrdil, že se Realu doma nehraje dobře. Hráči cítí z tribun nejistotu. Dříve byly diváci skálopevně přesvědčeni, že tým i za nepříznivého vývoje utkání výsledek otočí. Třeba i v posledních sekundách. Většinou protivníka v závěru válcoval a ten tlaku podlehl. Nyní je cítit napjatá atmosféra příznivců, kteří se obávají dalšího propadáku, protože mužstvo nepůsobí dojmem, že by toho bylo schopno.

Protesty proti rozhodčím

Rozhodčí přitahují velkou pozornost hráčů a části publika, která to dává během zápasů najevo. Ať už jsou stížnosti na arbitry oprávněné nebo ne, v každém případě je to odvádí od plného soustředění na hru a vytváří přehnanou podrážděnost. A po včerejších neodpískaných penaltách se vše ještě vyostřilo.

Prokletí Ronalda

Ronaldo včera na svém obličeji vykouzlil úsměv poté, co neproměnil penaltu a skóroval až z dorážky. Ovšem bylo to spíš takové gesto marnosti, jako by říkal: ,To už snad není možné´. Jeho tristní situace je velkou zátěží pro celý mančaft. Není zvyklé na to, aby se jeho největší kanonýr takhle trápil. Včera trefil břevno, nedokázal vytěžit nic z gólové přihrávky Varaneho a dokonce neproměnil penaltu (byť gól z ní nakonec dal).

Střídání s nádechem polemiky

V minulé sezóně byla střídání požehnáním, cesta k úspěchu. Plán A i plán B krásně fungovaly. Nyní to je problém. Zidane je kritizován za málo minut pro Asensia (včera zraněný), rovněž pro Ceballose, který se ani nerozcvičoval. Včera za stavu 2:2 stáhl ze hry Isca v 60. minutě a bylo cítit určité napětí. Ani Kroos při odchodu ze hřiště neskrýval určité rozčarování.

Nevysvětlitelné chyby

Napětí a nervy dopadají na hráče. Zidane si včera stěžoval na velké množství ztracených míčů, některých hodně lacině. Pak jsou tu ještě individuální chyby, které dostávají tým, jenž není v úplné pohodě, ještě víc do úzkých. Například brankář Casilla, který vyrovnávací střelu na 2:2 asi měl zneškodnit. A jak už bylo zmíněno, Cristiano Ronaldo nedokázal dát vyloženou šanci po přihrávce Varaneho.

Proti Realu každý soupeř roste

Situace kolem Realu v lize už sama o sobě motivuje jeho soupeře. Každý chce Bílý balet překvapit, zaskočit, přiživit se na jeho bídě. Už se to povedlo Levante, Betisu, Gironě a včera tomu nebyla daleko Málaga. Zajímavé je sledovat i brankáře, k jakým výkonům se proti Bílému baletu dokáží vybičovat. Až se fanoušel pomalu diví, že zmíněný gólman není v reprezentaci. Včera to byl Roberto, Levante zachytal Raúl Fernández, Betisu zas někdejší exmadridista Adán.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články