Zpět na » Primera Division » Barcelona kráčí neohroženě dál. Vliv Paulinha roste, MATS klíčovou postavou, Messiho jubilejní trefa

Barcelona kráčí neohroženě dál. Vliv Paulinha roste, MATS klíčovou postavou, Messiho jubilejní trefa

Barcelona kráčí neohroženě dál. Vliv Paulinha roste, MATS klíčovou postavou, Messiho jubilejní trefa © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

29.10. - VIDEO Devátou výhru z deseti zápasů zaznamenali včera barcelonští fotbalisté v domácí lize. Zvládli i vždy obtížný výjezd do Bilbaa, kde domácí Athletic porazili 2:0. Velký podíl na konečném výsledku měli Paulinho, gólman Ter Stegen a samozřejmě i Leo Messi, který se trefil již podvanácté.

Paulinhův vliv roste zápas od zápasu

Jeho přestup z čínského Guangzhou Evergrande byl mohutně kritizován, nicméně moderní typ „box to box“ středopolaře pomalu začíná ukazovat, že může hrát i na tom nejvyšším levelu. Včera zaznamenal už třetí ligový gól, když v nastaveném čase dokonal protiútok vedený Messim a zakončený Suárezem. Právě s urugayským šutérem je nyní gólově srovnán. Hodně překvapivý údaj. Tím spíš, že Brazilec odehrál ani ne polovinu času co Uruguayec. Zdá se, že si Paulinho dokáže vyhovět s Messim, zapojil se do spolupráce před prvním gólem, také akce, která po střele Argentince skončila na tyčce...A ještě sám orazítkoval břevno. Po pasu Messiho.

Mladý Núñez oporou obrany Bilbaa

Ačkoliv Bilbao s Barcelonou prohrálo, určitě mu nelze upřít snahu a bojovnost po celých 90 minut. Výkon v druhém poločase byl možná jedním z nejlepších v probíhající sezóně. A klíčovým hráčem byl teprve 20letý stoper Unai Núñez. Společně s kolegou Laportem zredukovali počet šancí Katalánců na minimální míru. Núñez prohrál pouze jediný souboj, dokázal být u míče správným odhadem a předvídáním vždy dřív než protivník. O podobného hráče se brzy budou prát ty největší evropské kluby, ostatně jako o Laporteho.

Ter Stegen zachránil Barcelonu

Ve venkovním zápase, kde se vám zrovna nedaří v útoku, potřebujete gólmana, který vás udrží v zápase po co nejdelší dobu. A to přesně včera dělal Mac-André Ter Stegen (alias MATS), brankář Barcelony. V minulosti dost často kritizovaný, ovšem v letošní sezóně je pro azulgranas neuvěřitelnou oporou. Domácímu útočníkovi Adurizovi se o něm bude zdát asi ještě pěkně dlouho. V prvním poločase mu zlikvidoval dobře umístěnou hlavičku a pak i sólový nájezd. V závěrečné fázi utkání vytěsnil další ránu hlavou, která mířila přesně k tyčce.

Messiho dostaveníčko s tyčkou

To, že se Messi opět zapsal do střelecké listiny, je asi taková novina jako že tráva je zelená a nebe modré. V letošní ligové sezóně už se trefil podvanácté a přerušil více jak 200minutové čekání. Nicméně ještě předtím, než pokořil gólmana Kepu, nastřelil brankovou konstrukci. Je neuvěřitelné, že v letošní sezóně už podle statistik orazítkoval jubilejní 10. „žrďku“.

Umtiti si koledoval o vyloučení

V závěru zápasu byl vždy vynikající stoper Samuel Umtiti blízko vyloučení. Poté, co otálel s rozehrání standardní situace, dostal oprávněně žlutou kartu. Nicméně rozhodčímu hodně provokativně za jeho trest zatleskal a za taková gesta mohl naprosto v klidu vidět druhou žlutou kartu. Přitom byy byla úplně zbytečná.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sportskeeda.com

Související odkazy
Nejnovější články