Zpět na » Primera Division » Z toho zamrazí aneb Jak gentleman Puyol málem zničil Nevillovi koleno

Z toho zamrazí aneb Jak gentleman Puyol málem zničil Nevillovi koleno

Z toho zamrazí aneb Jak gentleman Puyol málem zničil Nevillovi koleno © dailystar.co.uk - Puyol fauluje Nevilla

0

Líbilo se

16.07. - VIDEO Na hřišti platil v dobách největší slávy za sice nesmlouvavého obránce, ovšem který nikdy nesáhl k unfair zákrokům. Po skončení kariéry se mu ale jeho krédo trochu vymklo z rukou. Na turnaji Star Sixes, kde reprezentuje Španělsko předvedl hodně nepěkný zákrok na koleno Phila Nevilla, jenž hájí barvy Anglie.

Je to pořádně atraktivní akce. V londýnské O2 Areně se hraje halový turnaj 12 reprezentačních týmů, které jsou složeny z bývalých fotbalistů. Diváci mohou sledovat zápasy domácí Anglie, Španělska, Brazílie, Německa, Itálie a v jejích dresech bývalé špičkové fotbalisty Owena, Rivalda, Roberta Carlose, Del Piera, Gerrarda, Morientese. No prostě lahůdka pozorovat tyto hráče, kteří bavili fotbalové diváky dříve a jak sami dokazují, mají co nabídnout i ve chvíli, kdy už jejich kopačky dávno visí na hřebíku.

Ale že se celou dobu, kdy na umělém koberci střetává šest hráčů proti šesti, nehraje jenom v rukavičkách, ukázal souboj ve skupině A, kdy proti sobě nastoupili Anglie a Španělsko.

Zřejmě lehce přemotivovaný španělský reprezentant Carles Puyol, jenž byl v dresu Barcelony vždy příkladem fair-play hry a čestného chování, zajel ostře do souboje s anglickým protějškem Philem Nevillem, bývalým hráčem Manchesteru United a Evertonu.

Neville si zpracovával míč od spoluhráče, který mu trochu odskočil od nohy. Ve snaze získat ho pod svoji kontrolu po něm natáhl nohu. V tu chvíli se ale proti němu vší rychlostí přiřítil někdejší stoper Barcelony a podrážkou mu prošlápl koleno u natažené nohy. Nepěkný pohled. Anglický hráč naštěstí vyvázl z tohoto střetu bez zjevné újmy.

„To byl nejhorší zákrok proti mé osobě za celý můj život,“ uvedl již s lehkým úsměvem na rtech Neville po skončení zápasu.

Puyol se mu hned na Twitteru omluvil: „Promiň, chlape. Doufám, že je tvoje koleno v pořádku. Nechtěl jsem to takhle.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, thesun.co.uk, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články