Zpět na » Primera Division » Nová posila Barcelony za 30 milionů? Tak to pořádně přitlačte

Nová posila Barcelony za 30 milionů? Tak to pořádně přitlačte

Nová posila Barcelony za 30 milionů? Tak to pořádně přitlačte © marca.com - Nélson Semedo

4

Líbilo se

15.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE V pátek Barcelona oznámila příchod druhé letní posily. Z lisabonské Benficy přišel 23letý pravý obránce Nélson Semedo. Podle informací, které pustil klub do médií, měla cena hráče činit 30 milionů eur plus dalších pět na bonusech. Ovšem jak se zdá, cena portugalského fotbalisty byla, přesněji řečeno bude, o mnoho vyšší.

Kdo byl nejdražším obráncem historie Barcelony? Dani Alves. Za něj Barcelona zaplatila v roce 2008 30 milionů a šest dalších na bonusech. Včera se mu přiblížila nová akvizice Katalánců Nélson Semedo za nějž měla Barcelona zaplatit rovněž 30 milionů a na bonusech pak do Benficy poputuje o milion méně než kdysi za Alvese.

Jenže deník Marca otiskl překvapivou informaci, podle níž se přestup Semeda může nečekaně prodražit. Natolik, že bude pomalu atakovat rekordní částku, za níž přestupoval před pár hodinami Kyle Walker z Tottenhamu do Manchesteru City.

Oba kluby se totiž měly dohodnout na bonusu, kdy azulgranas zaplatí za každých odehraných 50 zápasů pět milionů eur.

Například Sergi Roberto, který byl v uplynulé sezóně jedničkou na postu pravého obránce, nastoupil v základní sestavě ve 40 zápasech. Kdyby se během pětileté smlouvy podobně dařilo i Semedovi, pak by Barcelona musela zaplatit za přestup Portugalce dalších 20 milionů navíc. Tedy v součtu 50 milionů eur.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články