Zpět na » Primera Division » Xavi si nebral servítky: Nesouhlasím s návraty Piquého ani Cesca Fabregase

Primera Division - Xavi si nebral servítky: Nesouhlasím s návraty Piquého ani Cesca Fabregase

Xavi si nebral servítky: Nesouhlasím s návraty Piquého ani Cesca Fabregase © orgulloso.es - Xavi s Piquém

5

Líbilo se

15.07. - Ačkoliv žijící legenda barcelonského klubu Xavi Hernández opustila kabinu na Camp Nou už před dvěma roky, pořád je velice dobře informována o dění v nšm. A co je hlavní, neváhá o případné problematice pohovořit s naprostou upřímností, která mu někdy dělá nepřátele, které během své hráčské kariéru v dresu azulgranas rozhodně neměl.

Tentokrát bez servítek promluvil o velkém problému současné Barcelony, a sice odchodu mladých hráčů do zahraničních klubů. Posledními případy nedávno byli osmnáctiletý útočník Jordi Mboula, jehož angažovalo Monako a společně s ním i 16letý stoper Eric García, jenž zamířil do Manchesteru City.

Před pár lety Barcelonu podobným způsobem opustil i Héctor Bellerín, o jehož návrat se ještě v posledních dnech marně pokoušela, až svoji snahu vzdala. „Bellerína jsem viděl hodně málo na to, abych mohl soudit, jestli by byl dobrou posilou. Ale řeknu jednu věc. Pro mě by bylo ohromně těžké kupovat hráče, kterého jsme už jednou měli,“ uvedl Xavi.

Jenže to by v tom případě nikdy nebyli v kádru Gerard Piqué nebo Cesc Fábregas. „Ano, to je pravda. Někdy vám tato sázka může vyjít dobře, jindy zle. Ale já bych se přikláněl k tomu, aby hráče, kteří klub opustili, nekupovalo vedení zpět. V 16, 17 letech...Proč vlastně odchází? Nechápu to.“

„Hodně mě překvapilo, co udělali nyní Mboula a Eric García. Už bych je v budoucnu nekoupil zpátky. Lpěl bych na této filozofii. Byl jsi tady, chtěl jsi odejít, dobře, ale už se nevracej. Chápu, když máte k odchodu důvod. Jako měl třeba Toral. Odešel, protože jeho máma byla Angličanka. Tak to je, odjel vlak a hotovo,“ kategoricky namítá.

První letošní posilu Gerarda Deulofeua, kterého klub rovněž koupil zpátky, ale Xavi řadí do jiné skupiny. „To je úplně jiný případ. Deulofeu odejít nechtěl. Toho více méně vyzvali, aby odešel.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Dostali vzdělání, tým se o ně staral, měli zázemí které něco stojí. Odejít v 16,17 letech je nevdek. Samozřejmě některé lze pochopit, ale až dejme tomu od 19...do té doby můžou počkat. Ať už na hostování nebo v mladezi/rezerve. A je jedno jestli jde o Barcu, Ajax, Real, Manchester Utd nebo jiny klub.

FotbalFan
Cornero - 15.07. Odpovědět

Libi se mi jak je Xavi radikalni nicmene otazka proc odesli je vcelku pochopitelna. Odesli protoze v Barce se do sestavy nevesli a v jinym klubu jim prilezitosti slibili. Fabregas hral zaklad v Arsenalu v 17ti letech..kolik by v ty dobe asi odehral v Barce?

Cornero
Cornero - 15.07. Odpovědět

Libi se mi jak je Xavi radikalni nicmene otazka proc odesli je vcelku pochopitelna. Odesli protoze v Barce se do sestavy nevesli a v jinym klubu jim prilezitosti slibili. Fabregas hral zaklad v Arsenalu v 17ti letech..kolik by v ty dobe asi odehral v Barce?

Cornero
COKO - 15.07. Odpovědět

Jestli Xavi bude jednou trener Barcy, čímž se netají, tak si myslím že by mohl La Masii zvednout na ještě větší level.

COKO
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články