Real ztratil v derby. Ještě hůř ale dopadla Barcelona, která padla v Málaze
© as.com - Dnes se hrálo madridské derby
2
08.04. -
Realu Madrid hrálo v dnešním derby zápase s Atléticem Madrid vše do karet. Byl lepší, vedl gólem Pepeho a když se v závěru zápasu zdálo, že si výsledek pohlídá, zjevil se jako blesk z čistého nebe Griezmann a vyrovnal. Co by ale za bod dala Barcelona, která vyšla naprázdno v Málaze, které podlehla 0:2.
Real Madrid 1:1 Atlético Madrid
Góly: 52. Pepe - 85. Griezmann
Real Madrid CF: Navas - Carvajal, Pepe (68. Nacho), Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos (76. Isco) - Bale (81. L. Vázquez), Benzema, Ronaldo
Atlético Madrid: Oblak - Torres Juanfran, Savić, Godín, Luís - Koke, Gabi, Saúl (62. Correa), Ferreira-Carrasco (87. Gimenez) - F. Torres (78. Thomas), Griezmann
Atlético v dnešním derby určitě tahalo za kratší konec, nicméně úvodní minuty patřily jemu. Spolu s tím i úvodní šance, jejímž autorem byl exekutor přímého kopu Koke už ve 3. minutě. Zakroucený pokus ale těsně nedokázali tečovat Saúl s Torresem.
Odpověď si připravil na druhé straně Ronaldo, který z rohu vápna donutil v 15. minutě k pohotovému zákroku Oblaka. Chvíli nato pak Portugalec připravil vynikající šanci pro Benzemu, ten ale branku přestřelil.
Ještě blíž ke gólu byl ve 31. minutě sám Ronaldo, pokořil tvrdou střelou Oblaka, ale jeho pokus zázračně vyhlavičkoval z brankové čáry Savić.
I druhou půli zahájil Real neproměněnými příležitostmi. Nejprve Ronaldo hlavičkoval centr Marcela těsně vedle a další tutovku zazdil o chvíli později Benzema. Tomu přiťukl míč Ronaldo ale Oblak si svoji tyč ohlídal.
V 52. minutě se ale Bílý balet přeci jen dočkal. Centr Kroose totiž k tyči poslal hlavou Pepe a Los Blancos mířili za třemi body. Po hodině hry ale Realu zatrnulo. Carrasco poslal vpřed Torrese, jenž šel sám na Navase, ale kostarický gólman se vyznamenal.
Dvě střely dvacet minut před koncem vyslali v těsném sledu za sebou Bale a Marcelo a Real měl zápas v tu chvíli pevně v moci. Jenže v 85. minutě Correa skvěle přihrávkou do prostoru uvolnil Griezmanna, který se zbavil Nacha a podél Navase vyrovnal.
Atlético v závěrečných minutách našlo zbytky sil ve svém rezervoáru a nepříjemným presinkem nedovolilo domácímu týmu žádnou šanci.
Málaga CF 2:0 FC Barcelona
Góly: 31. Sandro, 90. Jony
ČK: 65. Neymar
Málaga CF: Kameni - Rosales, L. Hernández, D. Llorente, Ricca - Camacho, Recio - Fornals, Añor (67. Peñaranda), J. P. Carlos (84. Jony) - Sandro Ramírez (77. Charles).
FC Barcelona: ter Stegen - Mascherano, Umtiti, Mathieu (46. Roberto), Alba - A. Gomes (61. Alcácer), Busquets, Denis Suárez (46. Iniesta) - Messi, L. Suárez, Neymar
Barcelona měla v prvním poločase dvě hlavní příležitosti ke vstřelení branky. Dalo by se říct tutové. Nejprve v 15. minutě dlouhatánský pas Jordiho Alby z vlastní půlky našel úplně dokonale Luise Suáreze v šestnáctce Málagy, samotného před gólmanem Kamenim. Uruguayec si balón dobře zpracoval, ale kamerunský brankář jeho střelu pokryl.
Druhou příležitost měli azulgranas ve 29. minutě, kdy Messi našel ideálně ve vápně Andrého Gomese, který ovšem pouze podpořil kritiky posledních týdnů, nepochopitelně čekal než zakončí až mu balón sebral Rosales.
Netrvalo dlouho a Málaga tyto nevyužité šance Barcelony potrestala. Juankar poslal dlouhou přihrávku vpřed na Sandra, ten přelstil Mathieuovu ofsajdovou past a přes polovinu hřiště se řítil sám na Ter Stegena, jenž na jeho střelu k tyči nestačil - 1:0.
Cestu za vyrovnáním Barceloně hodně zkomplikoval svým vyloučením v 65. minutě Neymar, jenž si nechal dát zbytečně druhou žlutou kartu. Svými průpovídkami během cesty do kabin si navíc koleduje o trest, který ho připraví o start v El Clásicu.
Do té doby Barcelona měla šance skórovat. Právě Neymar trefil z téměř nulového úhlu tyčku, pak hlavičkoval nad a Suárez zase v dobré pozici pouště přihrávku na spoluhráče, který nebyl na svém místě místo toho, aby sám střílel.
I Málaga měla ale možnost. A velkou. Juanpi ale v 57. minutě po kombinaci se Sandrem poslal míč jen doprostřed brány hostů, kde stál připravený Ter Stegen. V 71. minutě dokonce skórovala. Peňaranda dostal balón do sítě, ale gól rozhodčí neuznal kvůli neexistujícímu ofsajdu.
V 78. minutě si stěžovala pro změnu Barcelona kvůli neodpískané penaltě na Sergiho Roberta.
Brzy nato ovšem mohl rozhodnout střídající Charles, stejně jako na druhé straně srovnat skóre Sergi Roberto. Ale definitivní podobu výsledku dal až v 90. minutě po brejku tří hráčů domácích proti jednomu hostujícímu Jony. Barcelona promarnila šanci vystřídat v čele tabulky Real Madrid.
Další výsledky 31. kola:
Villarreal - Athletic Bilbao 3:1 (17. V. Ruiz, 47. Bakambu, 58. Adrián - 20. Laporte)
Espanyol - Alavés 1:0 (56. Piatti)
Kam dál?
- L‘Equipe dodává grády derby: Grizemann prý půjde do Realu Madrid
- Tahák španělského víkendu: Hraje se Derbi Madrileño
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho... -
Patrik Schick bude mít nového...
Bayer Leverkusen sice ještě stále oficiálně trénuje Kasper Hjulmand, ale není tajemstvím, že nový trenér se hledá. Několik...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


