Zpět na » Primera Division » Barcelona se s Eibarem nepárala, Messi se Suárezem si upevnili vedení v tabulce střelců

Primera Division - Barcelona se s Eibarem nepárala, Messi se Suárezem si upevnili vedení v tabulce střelců

Barcelona se s Eibarem nepárala, Messi se Suárezem si upevnili vedení v tabulce střelců © as.com - Denis Suárez

1

22.01. - REVIEW Barcelona si připsala hladké vítězství 4:0 na stadionu Ipurúa v Eibaru. Na začátku zápasu sice přišla o zraněného Busquetse, nicméně góly Denise, Neymara, Messiho a Luise Suáreze rozhodla o třech bodech do tabulky. Posledně dva jmenovaní si navíc upevnili vedení v tabulce nejlepších střelců španělské ligy s 15 góly.

SD Eibar 0:4 FC Barcelona

Góly: 32. Denis, 50. Messi, 68. L. Suárez, 90+1. Neymar

Eibar: Yoel - Capa, Dos Santos, Lejeune, Luna (82. Rivera) - D. García, Escalante - P. León, Adrián (74. Fran Rico), Inui (78. Peňa) - Enrich

FC Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto (65. Aleix Vidal), Mathieu, Umtiti, Alba - Busquets (10. Denis), Rakitić, Arda - Messi, Suárez (76. Alcácer), Neymar

Pro Barcelonu utkání nezačalo příliš dobře. Nejen že ji Eibar vysokým presinkem narušoval rozehrávku, ale v 10. minutě přišla i o Busquetse, který musel po zákroku na kotník od Escalanteho předčasně opustit trávník.

Nicméně i tak se snažila barca ohrožovat branku Yoela. Messi střílel z trestného kopu nad a ve 20. minutě vymyslel skvělou akci pro Suáreze, když ho našel načechraným pasem za obranu, jenže Uruguayec mířil nad.

Výborný zákrok předvedl i na druhé straně Ter Stegen, když skvěle vytrčil ruku proti střele Adriána a hned minutu nato likvidoval pokus Pedra Leóna ve vápně.

Ve 30. minutě si Messi nepřišel na Yoela po dalším pokusu z přímého kopu, ovšem brzy nato šla Barcelona do vedení. Messi vystřelil, ránu odrazil jeden z obránců domácích pouze k Denisovi, jenž přišel na hrací plochu místo Busquetse, a přesnou přízemní střelou k tyči pokořil Yoela - 0:1.

Barcelona po vstřeleném gólu měla ještě před přestávkou další velmi dobré příležitosti. Ve 42. Messi pronikl k vápnu, předal Neymarovi, jehož střelu vyrazil Yoel nohou. Ve 45. minutě opět pas Messiho za obranu špatně zpracoval Arda hrudí a ke střele se už nedostal. A těsně před odchodem do kabin nastřelil Suárez tyčku.

Brzy po začátku druhé části Barcelona dokázala navýšit své vedení. Centr Suáreze spadl přímo ke kopačkám Messiho, který ho jen doťukl do sítě - 0:2.

Eibaru se tři minuty nato povedlo dostat míč do sítě ter Stegena. Adrián hlavičkou mířil přesně, nicméně rozhodčí gól neuznal kvůli postavení mimo hru. Domácí záložník byl blízko gólu i v 60. minutě, ovšem balon odvrácený Umtitim napálil jen do brankáře.

Barceloně zatrnulo i v 67. minutě, kdy pravý obránce Capa centroval do vápna, ale míč se natolik zvláštně zatočil, že ho Ter Stegen na poslední chvíli vyrazil na rohový kop. Jenže vzápětí udeřilo na druhé straně. Lejeune si příliš hrál s balónem, obral ho o něj Suárez, namířil si to k Yoelovi a přesně k tyči dal třetí gól zápasu.

Eibar neskládal zbraně a v závěru se ještě snažil zdramatizovat průběh utkání. V 84. minutě Enrich z dálky vyzkoušel německého gólmana, který akrobaticky v letu vyrazil míč na roh a v 90. minutě střílel Escalante nad.

V posledních sekundách duelu ale ještě Neymar, opět střelou k tyči, upravil stav na 0:4, stejné skóre, které zde Barcelona dosáhla i v minulé sezóně.

Kompletní výsledky 19. kola Primera División

Las Palmas - Deportivo 1:1 (13. M. García - 69. Andone)
Alavés - Leganés 2:2 (11. Laguardia, 51. Edgar - 45, Guerrero, 84. Insua)
Real - Málaga 2:1 (35. a 43. Ramos - 63. Juanpi)
Espanyol - Granada 3:1 (11. Reyes, 32. Piatti, 48. Navarro - 23. Pereira)
Athletic Bilbao - Atlético 2:2 (42. Lekue, 56. De Marcos - 3. Koke, 80. Griezmann)
Osasuna - Sevilla 3:4 (15. León, 63. Iborra vlastní, 90. Kodro - 43. a 65. Iborra, 80. F. Vázquez, 89. Sarabia)
Betis - Sporting 0:0
Real Sociedad - Celta 1:0 (72. Juanmi)
Villarreal - Valencia 0:2 (35. Soler, 42. Mina)