Zpět na » Primera Division » Messi by v Realu nebyl tím samým hráčem, tvrdí Menotti

Primera Division - Messi by v Realu nebyl tím samým hráčem, tvrdí Menotti

Messi by v Realu nebyl tím samým hráčem, tvrdí Menotti © depor.com - Lionel Messi

4

Líbilo se

27.09. - Cesar Luis Menotti, který dovedl Argentinu k titulu mistrů světa v roce 1978, pohovořil o některých tématech současného fotbalu a nechybělo mezi nimi ani to, které se týkalo nejlepšího hráče světa Lionela Messiho. Podle jeho názoru by nebyl stejným hráčem, pokud by oblékal dres konkurenčního Realu Madrid.

César Luis Menotti, 77letá trenérská legenda, která si mezi své největší úspěchy zapsala především titul mistrů světa, který vybojoval s argentinskou reprezentací před 38 lety, promluvila v televizní stanici FOX Sports o některých tématech fotbalové současnosti.

Řeč samozřejmě přišla na Lionela Messiho. Podle jeho názoru by útočník Barcelony nebyl tak dobrý, pokud by místo dresu azulgranas oblékal bílý úbor konkurence. „Messi by nebyl takovým hráčem, pokud by hrál v Realu Madrid. Debutoval vedle Iniesty, Xaviho, Ronaldinha, který ho chtěl po svém boku. Podobný druh formování Cristiano Ronaldo neměl. Cristiano vždycky hrál, aby byl hrdina. Je to neuvěřitelný fotbalista, ale pracuje na tom, aby byl hrdina a je schopný dát 50 gólů. Ale vývoj Messiho byl enormní: z role útočníka se mění na hráče, který režíruje hru a podílí se i dalšími věcmi,“ myslí si Menotti.

Každopádně Menotti neváhal označit za nejlepšího fotbalistu světa Andrése Iniestu. „Jsou hráči, u nichž se nediskutuje o tom, jak dobří jsou. Mluví se o mnoha, ale nejlepším na světě je Iniesta. Je to hráč, který kličkuje, umí tvořit, přihrát, běhá a vyniká v dalších ohledech. A to mu ještě ani nedali Zlatý míč. Je to i proto, že nesplňuje marketingový profil, mluví potichu. Nevím, lidi si asi nevšimli, jak dobrý je,“ dodal ještě Menotti.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nebyl no ..pač by polovinu tech trosek posadil na lavku...krom Modriče možná Smajlík 3 Smajlík 3

MUFC_RedArmy

Souhlasím, nejlepší je stejně INIESTA, jak říká. nesplňuje marketingový profil, smutné, ale je to tak Smajlík 7

Frenkie21
Cornero - 27.09. Odpovědět

to bych uplne netvrdil..Iniesta je jednou z hlavnich tvari Nike a v ZM byl druhy a treti takze bych nerekl ze je nejak prehlizeny. Ma blby ze Ronaldo a Messi jsou herne vyraznejsi. Ronaldo mezi strelci nema konkurenci krom Messiho a Messi samotnej mi prijde ze umi vetsinu toho co Iniesta ale k tomu umi taky davat mraky golu.

Cornero

Já u hodnocení Iniesty se přiznám asi nebudu úplně objektivní. Tento hráč mě svým stylem oslovil nejvíce a za ním daleko nikdo další. Pro mě je každý jeho kontakt s míčem výjimečný. Ted už třeba není taky výrazný ve hře, ale pár let zpět byl TOP a jak v repre tak v Barce byl obrovský tahoun. dával sice málo ale důležité goly.. Samozřejmě s tebou souhlasím, jen mé ,,objektivní" hodnocení Smajlík 5

Frenkie21
COKO - 27.09. Odpovědět

Messi se učil od Ronaldinha a dál to Messi předává Neymarovi, líbí se mi takové vztahy, mezi takovými hráči. Ronaldinho asi hodně Messiho ovlivnil a jsem za to rád. A líbí se mi, že se umí přizpůsobit roli na hřišti, kterou zrovna vyžaduje situace, proto pro mě bude vždy nejlepší.

COKO

No zaplaťpánbůh, že je Messi tam, kde jde, tedy...v Barceloně Smajlík 2

Bolomsson85

Messi take zrovna moc nerve a Zlaty mic ma Smajlík 4

tomogara
Související odkazy
Nejnovější články