Zpět na » Primera Division » Moyes: Chtěl jsem Kroose do Manchesteru

Moyes: Chtěl jsem Kroose do Manchesteru

Moyes: Chtěl jsem Kroose do Manchesteru © as.com - Toni Kroos

0

Líbilo se

27.06. - Někdejší neúspěšný manažer Manchesteru United David Moyes, který nyní pracuje jako technický pozorovatel UEFA společně s prací sloupkaře pro Sunday Times, uvedl, že chtěl svého času vyfouknout Toniho Kroose Realu a nalákat ho z Bayernu na Old Trafford.

David Moyes přicházel na Old Trafford v nelehké pozici. Jako úspěšný manažer Evertonu měl nahradit na lavičce Manchesteru United legendárního Sira Alexe Fergusona, který Rudé Ďábly vedl dlouhých 27 let.

Ačkoliv podepsal kontrakt na šest let, nedočkal se ani konce premiérové sezóny, neboť byl pro neuspokojivé výsledky předčasně propuštěn. Možná se výsledky nedostávaly i proto, že v kádru neměl hráče, které si při nástupu do funkce vysnil.

Do Manchesteru United totiž chtěl přivést německého záložníka Toniho Kroose, jehož považoval za špičku, ale který nakonec zamířil do madridského Realu.

„Chtěl jsem přivést Kroose z Bayernu Mnichov do United. Myslel jsem si, že by v United mohl nahradit Paula Scholese, měl k tomu všechny předpoklady. Má úžasné vlohy pro přihrávku a k tomu, aby rozhýbal mužstvo. Odešel do Realu, kde ukázal, jak fantastický je to hráč.“

„Kroos má jedinečný talent, spíše se podobá Xabi Alonsovi, Andreu Pirlovi a Scholesovi. Během zápasu je neustále v kontaktu s míčem, má fotbalové vidění, schopnost vybrat správné řešení situace, dokáže hrát dlouhé i krátké přihrávky. Má pestrou škálu přihrávek, mnoho z nich rozhodujících. Nehraje jen do stran nebo dozadu,“ uvedl Moyes.

„Dokáže otevřít obranu jedinou přihrávkou a takových hráčů mnoho není. A stejně jako Scholes, Alonso nebo Pirlo se dokáže zapojit do útoku, má skvělou střelu. Nemusí proto hrát jen před obranou čtyřkou.“

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, as.com

Související odkazy
Nejnovější články