Zpět na » Primera Division » Smlouva pro Neymara je připravena, podepíše ji v červenci

Primera Division - Smlouva pro Neymara je připravena, podepíše ji v červenci

Smlouva pro Neymara je připravena, podepíše ji v červenci © goal.com - Neymar

1

Líbilo se

15.06. - Tak že by se po dlouhých týdnech rokování objevilo světlo na konci tunelu? Vše nasvědčuje tomu, že ano, protože Brazilec Neymar by měl příští měsíc konečně podepsat novou smlouvu s Barcelonou, která si ho pojistí až do roku 2021. A pokud uplatní opci, protáhne závazek ještě o další rok. To už potáhne brazilskému fotbalistovi na třicet.

Brazilec Neymar přestupoval z FC Santos do Barcelony v létě roku 2013 a podepisoval tehdy smlouvu do roku 2018. Její platnost už se tudíž začala nebezpečně krátit a vedení Barcelony proto nezbývalo nic jiného než jednat, zvlášť když se kolem něj začalo motat hejno koupě chtivých zájemců. Navíc Neymarův plat byl na jeho vysoce hvězdný status poměrně nízký a neskrýval proto touhu přilepšit si.

Podle nového „plaťáku“, byť konkrétní čísla uvedena nebyla, by měl být mnohem spokojenější. Na platovém žebříčku barcelonského klubu se totiž posune na druhé místo, hned za nesesaditelného Messiho. Nechá tak za sebou Iniestu, Suáreze, Busquetse...

V souvislosti s Neymarem se často spekulovalo o tom, že by Španělsko opustil i z toho důvodu, aby měl konečně pokoj od otravných soudních jednání, které ho neustále vyšetřovaly kvůli podvodům a nejasnostem při jeho přestupu ze Santosu. I to by měla nová smlouva ošetřit, aby měl klid od podobných nepříjemností. Barcelona v tomto směru učinila rázný krok, vzala na sebe vinu v kauze Neymar, v níž měla spáchat dva finanční podvody a zaplatí v případu Neymar pokutu 5,5 milionů eur.

Neymarova nová smlouva bude mít trvání do roku 2021 a zapojí se do ní opce, díky níž může Barcelona prodloužit hráčův pobyt na Camp Nou až do roku 2022. Výkupní klauzule by měla činit 230 milionů eur a podpis by pod ní měl Neymar připojit ještě předtím než se 18. července zapojí do přípravy brazilského národního týmu před olympiádou v Riu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Barcelona zaplatí pokutu 5,5 milionu eur, kterou jí španělské úřady vyměřily kvůli podezření z krácení daní při přestupu brazilského reprezentanta Neymara v roce 2013. Vedení katalánského klubu tak přijalo dohodu, kterou mu minulý týden nabídlo státní zastupitelství. Barcelona čelila obvinění z daňových úniků poté, co vyšlo najevo, že za Neymara zaplatila výrazně vyšší částku, než oficiálně přiznala. Kauza se dotkla i brazilského útočníka, jenž kvůli podezření z krácení daní stanul spolu se svým

12player
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články