Zpět na » Primera Division » Enrique: Remíza je spravedlivá. Ovšem vždycky je snadnější bořit nez tvořit

Primera Division - Enrique: Remíza je spravedlivá. Ovšem vždycky je snadnější bořit nez tvořit

Enrique:  Remíza je spravedlivá. Ovšem vždycky je snadnější bořit nez tvořit © as.com - Messi v zápase s Espanyolem

0

Líbilo se

03.01. - Ne zcela ideálně vstoupila Barcelona do nového roku 2016. V městském derby s Espanyolem pouze remizovala 0:0. V zápase sice byla lepší, ale na fyzickou hru domácího týmu, jez občas překračovala rámce pravidel, nedokázala najít ten správný recept. Trenér Enrique sice označil remízu za spravedlivou, současně s tím ale dodal, že je vždy snazší bourat než tvořit.

„Espanyol hodně napadal a hrál s velkým nasazením, což jsme více méně očekávali. My jsme zaznamenali dobrý vstup do druhé půle, ale z celkového pohledu je konečný výsledek spravedlivý," uvedl po utkání trenér Barcelony. „Espanyol byl lepší v obranné fázi, ale ve fotbale je vždy jednodušší bořit než tvořit. Pokaždé, když se přijde derby, hraje Espanyol o kousek agresivněji, ale proti tomu nejde nic namítat."

Včerejší zápas z pohledu Barcelony nezvládl arbitr González González, který přehlížel v jistých fázích až záludnou hru Espanyolu. Enrique se ale do tohoto tématu příliš pouštět nechtěl, pouze prohlásil: „O rozhodčích se nebavím. Od toho jste tady vy, novináři, abyste ho ohodnotili. Ve fotbale je kontakt povolen a nechci se k tomu už dál vyjadřovat, protože když to udělám, hned se budou mých slov všichni chytat."

Trenér Barcelony nechtěl ani hodnotit, jestli jeho tým dva body ztratil nebo jeden získal. „Někdo si může myslet, že jsme získali, jiní, že jsme o dva body přišli. Až na konci sezóny se sčítají všechny body a nyní nad tím opravdu nechci přemýšlet.

Během následujících dnů čeká na azulgranas ještě další dva zápasy proti Espanyolu v osmifinále domácího poháru. „Pokusíme se hrát se stejným nasazením jako hráli oni. Příští zápas bude velmi atraktivní."

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články