Zpět na » Primera Division » Denis Suárez zřejmě v nejbližších dnech posílí Barçu

Primera Division - Denis Suárez zřejmě v nejbližších dnech posílí Barçu

Denis Suárez zřejmě v nejbližších dnech posílí Barçu © mundodeportivo.com - Denis Suárez

0

Líbilo se

30.12. - Lednové přestupní okno se otevře již za pár hodin a posílit kádr se během následujícího měsíce bude snažit i vedoucí celek Primera División z Barcelony. Původní plán s útočníkem Nolitem asi neklapne a tak azulgranas hledají další možnosti, jak zkvalitnit kádr. Jednou z vyhlédnutých alternativ je i Denis Suárez z Villarrealu.

Denis Suárez v této sezóně hraje výtečně, ve Villarrealu patří mezi nejlepší hráče souboru vedeného trenérem Marcelinem a tak není divu, ze z něj Barcelona nespouští oči, zvláště když se ji jiní hráči, na něž měla zálusk (Nolito), nezadržitelně vzdalují. Denisova původní specializace je post vnitřního záložníka, ale ve Villarrealu ukázal, ze dokáže stejně dobře zahrát i na pozicích blízko postranní čáry a zvládl by tak zastat roli, pro kterou se měl angažovat Nolito.

Kouč Enrique prý dokonce vedení žádal, aby s příchodem Suáreze nečekalo az na konec sezony a mladého hráče přivedlo okamžitě. Proč na konec sezóny? V létě roku 2014 totiž Barça tohoto hráče, jenž působil v jejím béčku, pustila na dvouleté hostování do Sevilly. Zde ale úplně nezářil, přesto upoutal zájem trenéra Villarrealu Marcelina. Po dohodě klubů se vyvázal z kontraktu nejen v Seville, ale i v Barceloně a od letošní sezóny působí na stadionu El Madrigal. Azulgranas ale pořád cítili, ze v hráči dříme určitý potenciál a dohodli se s Villarrealem, že Suáreze za 3,2 milionů eur mohou koupit v létě 2016 zpět.

Ovšem tato dohodnutá klauzule je platná až v létě a ne nyní, uprostřed sezóny. V tuto chvíli by si oba kluby musely sednout k jednacímu stolu a domluvit se na přestupové částce, která by se mohla pohybovat kolem 4,5-5 milionů eur.

Podle španělského deníku AS ovšem hráč v kabině naznačil, že jeho odchod je na spadnutí. „Hráč už spoluhráčům řekl, že přestoupí do Barcelony, kde dohraje sezónu," napsal Moises Llorens během včerejšího dne. Mundo Deportivo zase píše, že Suárez prostřednictvím svého agenta vyjádřil svoji touhu vrátit se do Barcelony.

Jisté náznaky toho, že by se mohla operace uskutečnit, dal na včerejší tiskové konferenci také trenér Enrique. Ten obvykle při dotazech na posily bývá hodně odtažitý, ale včera při zmínění Suárezova jména optimisticky odpověděl: „Líbí se mi. Ve Villarrealu se z něj stal důležitý hrač, podávající výtečné výkony. Ano, mohl by být jednou z možností."

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články