Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Barcelonu zachránil Vermaelen, Real Madrid rozdrtil Betis 5:0

Barcelonu zachránil Vermaelen, Real Madrid rozdrtil Betis 5:0

Barcelonu zachránil Vermaelen, Real Madrid rozdrtil Betis 5:0 © as.com - James Rodríguez

0

Líbilo se

30.08. - REVIEW Barcelona se trápila i ve druhém utkání nové sezóny, obhájce titulu zachránil až obránce Thomas Vermaelen, který se prosadil v 73. minutě. Zabral naopak Real Madrid, James Rodríguez a Gareth Bale vstřelili po dvou gólech a Bílý balet porazil Betis Sevillu 5:0.

Barcelona šla do vedení už ve 4. minutě a stejně jako v prvním duelu se prosadil Luis Suárez. Jeho branku ale rozhodčí nakonec neuznal, po rohovém kopu sice uruguajský útočník poslal míč hlavou do sítě, rozhodčí ale viděl faul domácího borce.

Domácí tým byl jasně lepší, ale skvělý výkon předvedl gólman Málagy Kameni. Ten po skvělé práci Neymara vychytal i Messiho, to běžela 52. minuta.

Rozhodnutí nakonec přišlo v 73. minutě, rohový kop Neymara se sice příliš nepovedl, Suárez ale poslal míč znovu do pokutového území a Vermaelen ho dorazil do sítě. Málaga bojovala, ale Barcelona zaslouženě slaví zisk tří bodů.

Po úvodní bezbrankové remíze zabral Real Madrid, doma i bez gólového příspěvku Cristiana Ronalda zničil Betis v poměru 5:0.

Rozhodnuto bylo už ve 2. minutě, po krásném centru Jamese se hlavou trefil Gareth Bale. O minutu později měl další gól na noze Benzema, vynikající zákrok ale předvedl Adán.

Ve 34. minutě se mohl trefit Ronaldo, z úhlu ale Adána nepřekonal. O pět minut později však zahrával přímý kop James Rodríguez a nádhernou ranou o tyč pojistil Realu vedení. Z ničeho nic zahrozili i hosté, Castra ale vychytal gólman Navas.

Dvě minuty po přestávce to bylo již o tři branky, Bale centroval a Karim Benzema hlavičkou nedal Adánovi šanci. O další tři minuty poté se síť vlnila znovu, Kroosova střela zasáhla Jamese a ten parádními nůžkami podruhé přelstil Adána.

Po hodině hry mohl Betis alespoň snížit, faul Varaneho ale z penalty nepotrestal Rubén Castro, Navas předvedl velice dobrý zákrok. Real útočil dál, Ronaldo ve dvou po sobě jdoucích šancích neuspěl, Ramos dalšími skvostnými nůžkami trefil tyč.

Minutu před koncem se k míči dostal Gareth Bale a nádhernou ranou z pětadvaceti metrů popáté překonal Adána. Real Madrid porazil Betis 5:0 a stejně jako Barcelona ještě v nové sezóně neinkasoval.

FC Barcelona FC Barcelona 1:0 (0:0) MálagaMálaga Club de Fútbol

Branka: 73. Vermaelen

FC Barcelona: Bravo - Roberto, Mascherano, Vermaelen (90. Mathieu), Alba - Rakitić (64. Rafinha), Busquets, Iniesta (C) - Neymar (86. Ramírez), L. Suárez, Messi

Málaga CF: Kameni - Rosales, Angeleri, Weligton (C) (26. Albentosa), Miguel Torres - Recio, Tissone - J. P. Carlos, Horta, Čop - N. Amrabat (54. Charles)

Real Madrid CFReal Madrid 5:0 (2:0) Betis SevillaReal Betis Sevilla

Branky: 2. Bale (James Rodríguez), 39. James Rodríguez, 47. Benzema (Bale), 50. James Rodríguez (Kroos), 89. Bale

Real Madrid CF: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos (64. Casemiro), Modrić (75. Kovačić) - James Rodríguez, Bale, Ronaldo - Benzema (52. Isco)

Real Betis: Adán - Piccini, Pezzella, Bruno González, Molinero (46. Molina) - X. Torres, N´Diaye, Cejudo, J. Vargas - D. Ceballos (52. Digard), Rubén Castro

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články