Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Představujeme favority 85. ročníku Primera División: FC Barcelona

Představujeme favority 85. ročníku Primera División: FC Barcelona

Představujeme favority 85. ročníku Primera División: FC Barcelona © diariocordoba.es - Oslavující barcelonští hráči

1

Líbilo se

21.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Loni vyhrála všechno a v nastoleném trendu by ráda pokračovala i letos. Barcelona vyráží za obhajobou ligového titulu plná sebevědomí, které ovšem jemně narušily poslední výsledky z bojů o oba Superpoháry. Nicméně tyto lehké otřesy by měly Enriqueho svěřencům především posloužit jako vážné varování.

Letní příprava výsledkově nic moc, nicméně první zápas před domácími v fanoušky v boji o Pohár Gamepra proti AS Řím a jasná výhra 3:0 jako by veškeré nerovnosti předchozích dní urovnala. Možná až příliš, neboť v prvním ostrém zápase sezóny, finále evropského Superpoháru proti Seville, ji z bohorovného výkonu probudilo až nečekané vyrovnání andaluského celku z 1:4 na 4:4 během půl hodiny. Pohár sice ještě zachránil Pedro v nastavení svým posledním gólem v dresu svého milovaného klubu, jenže uštědřená lekce nezafungovala jak měla.

V dalším finále, v němž Barça bojovala o pátý titul v kalendářním roce 2015, totiž přišel tvrdý direkt od outsidera z Bilbaa. Výsledek 0:4 rozezvučel všechny alarmy kolem barcelonského týmu a především jeho obrany. Osm branek ve dvou po sobě jdoucích zápasech už na Camp Nou nepamatují dlouhatánskou dobu.

Piqué navíc neudržel nervy na uzdě, pomeznímu rozhodčímu řekl od plic nevybíravými slovy vše, co mu leželo na srdci a za tento skutek vyfasoval čtyři zápasy, v nichž bude na začátku sezóny Luisi Enriquemu scházet. Hodně velká nedisciplinovanost od hráče, který aspiroval na kapitánskou pásku. To si pak člověk rychle vzpomene jak by se asi v těchto okamžicích zachoval Carles Puyol...

Posily se letošní léto sice do Barcelony stěhovaly dvě, nicméně ani jedna zatím nastoupit nemůže, dokonce ani do přátelského utkání. Trest od FIFA totiž trvá do 31. prosince a až teprve potom se budou moci Aleix Vidal a především Arda Turan pokoušet probojovat do kádru azulgranas, který je hodně nabitý. Své o tom ví Pedro, který už déle nevydržel útlaky a nekonečné čekání na příležitost a raději se vydal za štěstím na britské ostrovy, kde bude na Stamford Bridge doufat v lepší budoucnost pod Mourinhem.

Vzhledem k naprosto totožnému kádru se nedá předpokládat ani příliš velký zásah do herního stylu. Kouč blaugranas bude nadále sázet na rychlý přechod do útoku v kombinaci s delším držením míče, který měl v poslední sezóně dle dosažených výsledků jednoznačně úspěch. Otázkou tak pouze zůstává, který muž s rukavicemi obsadí post v brance a jestli v ní zůstane po celou dobu ligové soutěže, jako loni Claudio Bravo a na toho druhého „zbyde“ Liga mstrů a Copa del Rey (Ter Stegen).

Důvody k optimismu:

Zažité metody trenéra Enriqueho
Téměř půl sezóny trvalo hráčům, než si osvojili nové metody trenéra Enriqueho, nicméně jakmile si všechno sedlo, odrazilo se to na výsledcích týmu. V letošní sezóně by mělo být vše jednodušší.

Ještě větší produktivita MSN
Jelikož Luis Suárez naskočil loni do týmové souhry až na konci října, přeci jen mu chvíli trvalo, než se sžil se svými novým parťáky Messim a Neymarem. I tak ale byla čísla této svaté trojice úchvatná. Pro letošek se čeká ještě větší produktivita MSN.

Důvody k pesimismu:

Nedostatek motivace
Může se stát, že po zisku čtyř titulů budou hráči jednoduše postrádat odpovídající motivaci a hlad po dalších trofejích. Prvotní příznaky už mohly být k vidění v zápasech Superpoháru.

Role lídra po odchodu Xaviho
Podobnou situaci možná prožívala Barça po odchodu Puyola, nicméně jeho plynule zastoupil Xavi. Ten ale po sezóně také odešel a tak bude zajímavé sledovat, kdo převezme vůdčí roli a odpovědnost po něm.

Příchody:
Arda Turan (Atlético Madrid) - 34+7 milionů eur
Aleix Vidal (Sevilla) - 18 milionů eur

Odchody:
Pedro (Chelsea) - 30 milionů eur
Adama Traoré (Aston Villa) - 10 milionů eur
Deulofeu (Everton) - 6 milionů eur
Montoya (Inter) - hostování s opcí na povinný přestup 1 mil. Eur
Xavi (Al-Sadd) - volný hráč
Afellay (Stoke) - volný hráč

Výsledky letní přípravy
LA Galaxy 2:1
Manchester United 1:3
Chelsea 2:2
Fiorentina 1:2
AS Řím 3:0

Prvních pět ligových kol:
23.8. 2015 Athletic Bilbao - FC Barcelona
29.8.2015 FC Barcelona - Málaga CF
12.9.2015 Atlético Madrid - FC Barcelona
20.9.2015 FC Barcelona - Levante
23.9.2015 Celta Vigo - FC Barcelona

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články