Barcelona – Real: El Clásico, které sice ještě o držiteli španělského titulu nerozhodne, ale může o něm více než napovědět
© deviantart.com - Zítra se hraje legendární El Clásico
5
21.03. -
První El Clásico kalendářního roku 2015 je tady. Zítra vyběhnou na trávník Camp Nou do nejsledovanějšího fotbalového zápasu Evropy vedoucí celek Primera División Barcelona a těsně druhý Real Madrid. Podzimní souboj na svém stadionu dokázal vyhrát Bílý balet 3:1, takže azulgranas mají svému konkurentovi v boji o titul co oplácet.
A na výhru v tomto jedinečném zápase čekají Barcelonští již skoro rok, naposledy se jim podařilo překonat Real v březnu roku 2014 (na jeho stadionu 3:4) a pak už jen prohrávali. Ve finále Copa del Rey, o tři neděle později 1:2, když rozhodující gól vstřelil po svém úžasném sólu Gareth Bale, kdy se přehnal kolem stopera Bartry a pak už zmíněný podzimní ligový zápas, jenž byl prvním v barcelonském dresu pro hříšníka Luise Suáreze.
Pro Barcelonu to v ten moment byla úplně první porážka sezóny, navíc inkasovala vůbec první branky ligového ročníku, což bylo něco neuvěřitelného, vezmeme-li v potaz, že se hrálo už 9. kolo. Do té doby blaugranas ztratili jen dva bodíky ze remízu v Málaze 0:0. Také do zítřejšího El Clásica jde Barça v mnohem lepším rozpoložení, ačkoliv by se to na začátku roku mohlo zdát přinejmenším nepravděpodobné.
Jenže od kolapsu na stadionu Anoeta v San Sebastiánu se Barcelona zvedla a po dvojitém selhání selhání Blancos, prvním doma s Villarrealem (1:1) a následném v Bilbau (0:1) se po čtyřech měsících vrátila do čela klasifikace, v níž kraluje před merengues o jeden bod.
Hráčem, na nějž je v kádru Barcelony v těchto předzápasových hodinách upřena největší pozornost, je pochopitelně Sergio Busquets. Ten už tři týdny laboruje se zraněním kotníkem, který mu pochroumal v pohárovém zápase záložník Villarrealu Tomás Pina. Nicméně včera se dostavil na dobrovolný trénink týmu a vše nasvědčuje tomu, že by nakonec do El Clásica nakouknout mohl, byť to spíše vypadá na jeho přítomnost na lavičce náhradníků.
Barcelona sice musela v týdnu absolvovat náročný duel Ligy mistrů proti Manchesteru City, což by ji mohlo do důležitého zápasu ubrat jisté síly, nicméně na druhou stranu souboj v tak vysokém tempu může představovat pro culés ideální rozcvičku na neděli. Zvlášť, když se nikdo nezranil a útočná trojice ve složení Messi, Suárez, Neymar si vytvářela jednu šanci za druhou a nebýt skvělého Harta, mohlo skóre narůst do obřích rozměrů.
To Real Madrid se mohl v klidu připravovat na El Clásico díky volnému týdnu a tento odpočinek určitě přišel vhod některým oporám, jež během sezóny prakticky neslezou ze hřiště. A v tuto chvíli je řeč především o Toni Kroosovi, jenž letos snáší takovou zátěž, kterou nikdy předtím ve své kariéře nepoznal. Německý reprezentant se pro kouče Ancelottiho stal neodmyslitelnou součástí týmu a jeho vliv se ještě zvýraznil po listopadovém zranění Luky Modriće.
Pro jiné by zase bylo možná lepší, kdyby se nějaký ten zápas hrál. Na mysli máme určitě Cristiana Ronalda, který musí v současné chvíli snášet velký tlak na svoji osobu nejen kvůli svému hernímu poklesu, neboť po převzetí Zlatého míče FIFA na počátku ledna jako by mu zvlhl střelecký prach, ale také, a zejména, pro svůj egoistický přístup a projevy nevole ke spoluhráči Baleovi a neposlední řadě také vůči vlastním fanouškům.
Právě Gareth Bale v posledním ligovém zápase s Levante dvěma góly utnul devítizápasovou šňůru bez vstřelené branky, což všichni fanoušci věří že bude ten ideální stimul, který by měl velšského forvarda nakopnout nejen k lepší práci směrem dopředu, ale zejména směrem vzad. A to už v nedělním souboji, v němž Ancelotti určitě sestavu překopávat nebude, ale stejně jako loni na půdě Bayernu, po Baleovi bude chtít zodpovědnou práci směrem dozadu. V uvedeném zápase byl Bale za výraznou podporou v obranné činnosti vynášen španělským tiskem do nebes.
Na tradiční El Clásico se samozřejmě chystají i fanoušci. Ti domácí předvednou pěkné choreo s mozaikou, zatímco ty hostující jsou spíše pěkně nakvašeni, neboť barcelonský klub jim nabídl lístky za pořádně netradiční cenu - 111 eur a to na taková místa odkud hráče vidíte dobře pouze dalekohledem.
FC Barcelona - Real Madrid
Neděle 22. března, výkop 21.00, Camp Nou, Barcelona, rozhodčí Mateu Lahoz, vysílá Sport 1 od 20.45
Pravděpodobné sestavy:
FC Barcelona: Bravo - D. Alves, Piqué, Mathieu, J. Alba - Mascherano, Rakitić, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar
Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, S. Ramos, Marcelo - Kroos, Isco, Modrić - Bale, Benzema, C. Ronaldo
Tip Fotbalportal.cz 1:1
Kam dál?
- Mascherano před El Clásicem: Kéž by mohl hrát Busquets. I za cenu toho, že budu na střídačce
- El Clásico se hraje už za 2 dny: Dojde na premiérový souboj dvou útočných trojzubců – MSN vs. BBC
- El Clásico je za rohem a Cristiano Ronaldo je masivně pranýřován médii
Jan Preisler / fotbalportal.cz
Kdo vyhraje nedělní El Clásico
Barcelona (18)
Skončí remízou (3)
Real Madrid (4)
Uklávám Váš hlas.
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Posily, které mají vytěžit maximum...
Fanoušci Liverpoolu neměli příliš času přemýšlet nad sobotním odvoláním Arneho Slota, protožeAndoni Iraola byl ve čtvrtek... -
Chelsea: Může bývalý hráč Xabiho...
Přestože Chelsea údajně aktivně netlačí na prodej Marca Cucurelly, široce se uvádí, že si španělský obránce přeje... -
Manchester United chce pět nových...
Manchester United neztrácí čas při formování kádru pro návrat do Ligy mistrů. Pod vedením trenéra Michaela Carricka se... -
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal










