Zpět na » Primera Division » Změna, kterou Ancelotti oznámil, může mít nečekané jméno: Gareth Bale

Změna, kterou Ancelotti oznámil, může mít nečekané jméno: Gareth Bale

Změna, kterou Ancelotti oznámil, může mít nečekané jméno: Gareth Bale © telegraph.co.uk - Gareth Bale

1

Líbilo se

07.09. - Carlo Ancelotti měl pár dní na přemýšlení nad věcmi, které by měl změnit (a změní) v Realu po reprezentační přestávce. V Italově hlavě se hromadila jména, systémy. Až se mu jedna varianta zalíbila nejvíce. Napadlo ho, že by mohl zatáhnout Garteha Balea na pozici, kterou v minulé sezóně zaujímal Ángel Di María.

Rovnováha. Tento pojem tepal v Ancelottiho hlavě již během minulé sezóny. Takže možná i letošní „přestavba“ začne změnou pozic, která má na trenérově tabulce své logické vysvětlení. Gareth Bale je totiž typem hráče, jehož akční rádius je mnohem širší, než má James Rodríguez. Obsáhne mnohem větší prostor, může překvapivě zaútočit, byl by pro soupeře mnohem hůře předvídatelný, než když je nalepený u postranní čáry. Navrch má obranné návyky z dob, kdy hrál na postu levého obránce.

Negativem samozřejmě může být jeho vzdálení se od šestnáctky, čímž by Real přišel o střelecké dovednosti Velšana a jeho schopnost přejít přes hráče. Rovněž není jisté, jak by se tato novina Baleovi, který byl loni prakticky zproštěn defenzivních úkolů, zamlouvala. Pokud se po útočníkovi chce, aby zatáhl svoji pozici, logicky to nepřijme s příliš velkým potěšením.

(zdroj: marca.com)

V každém případě Gareth již v minulé sezóně hrál na pozici krajního záložníka v rozestavení 4-4-2 v možná nejlepším utkání Realu uplynulého ročníku - výhře 4:0 v Allianz Areně. Během tohoto historického večera vedle sebe Carlo Ancelotti srovnal čtveřici Bale, Alonso, Modrić, Di María. Ostrovan se obětoval při defenzivní práci a pokud vyrazil kupředu, okamžitě se vracel zpět na určenou pozici. Zkušenost z minulosti, která napovídá, že výsledným řešením fotbalové rovnice Realu může být Gareth Bale.

Podobně našel Ancelotti rovnováhu i minulý rok, když přešoupl Di Maríu vedle Alonsa a Modriće. El Fideo byl v podobné roli prověřený v argentinské reprezentaci. Byť si oba hráči nejsou příliš podobní (Bale není tak agresivní při napadání jako Di María), Bale se díky svým přednostem může na novou roli adaptovat .

(zdroj: marca.com)

Dalším motivem toho, proč by měl bývalý hráč Tottenhamu posunout svoji pozici o několik metrů dozadu je i posunutí Jamese opačným směrem. Kolumbijská naděje předvedla v San Sebastiánu, že je pro ni velký problém zapojit se do defenzivních úkolů. Svého obránce De la Bellu nechávala prakticky bez povšimnutí během celého zápasu a Carvajal se ocital v zapeklité situaci, kdy častokrát čelil dvěma protivníkům úplně sám.

(zdroj: marca.com)

Carletto by tak mohl postavit Jamese do útoku. Měl by mnohem blíž ke svým kolegům z přední linie a v roli křídla by byl mnohem nebezpečnější než byl doposud v roli příslušníka středové řady. Nicméně nezdá se příliš pravděpodobné, že by Ancelotti uskutečnil změny již před sobotním madridským derby. Real nemůže v tak důležitém zápase, v němž by další ztráta mohla mít dalekosáhlé následky, zkoušet experimenty. Bale zřejmě opět naskočí do útoku, zvláště pokud Cristiano ještě nebude v optimální kondici, ale s výhledem do dalších zápasů, papírově jednodušších (s Basilejí v Lize mistrů), by mohl Ancelotti tuto variantu vyzkoušet.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, marca.com

Související odkazy
Nejnovější články