Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Primera Division » TOP 5 nejhorších letních přestupů v Primera División

TOP 5 nejhorších letních přestupů v Primera División

TOP 5 nejhorších letních přestupů v Primera División © icatenaccio.es - Douglas Pereira dos Santos

5

Líbilo se

04.09. - Pondělní půlnoc odpískala letošní přestupové okno. Kluby španělské Primera División během něj utratily téměř 500 milionů eur. Pojďme se nyní ohlédnout za tímto dvouměsíčním časovým úsekem a pokusit se vyhodnotit, které přestupy byly nejpovedenější a které podle prvotních úvah mají našlápnuto k neúspěchu. Začněme u těch druhých.

Douglas Pereira (Sao Paulo - FC Barcelona)

Tak příchod tohoto obránce překvapil nejednoho fanouška katalánského klubu. Naprosto neznámý fotbalista, který má v budoucnu zřejmě nahradit Daniho Alvese a je hodně připodobňován právě k „enfant terrible“ současného barcelonského kádru, za nějž vedení utratilo přes 4 miliony eur.

Mnozí odborníci na brazilský fotbal na sociálních sítích neskrývali svůj údiv, někteří dokonce považovali přestup tohoto hráče do Barcelony za vtip. Podle španělských médií mohla za Douglasovým přestupem do Barçy stát i firma Traffic, která vlastní 40% hráčových práv a již v minulosti přivedla na Camp Nou fotbalisty, kteří na úroveň španělské ligy neměli a nikdy si v dresu Barcelony ani nezahráli (Henrique, Keirrison za 22 milionů eur). Každopádně teprve čas ukáže, jak je to s Douglasovými fotbalovými kvalitami, nicméně pro jeho start už podobné řeči nejsou příliš příznivé.

Hélder Postiga (Valencia - Deportivo La Coruña)

Deportivo v loňské druholigové sezóně patřilo se 48 góly k nejhůře střílejícím týmům první šestky, nicméně i přes tento handicap se do nejvyšší soutěže po roce dokázalo vrátit. Jenže na poklidné proplouvání prvoligovými vodami je potřeba mít potentního střelce. Portugalský reprezentant určitě býval skvělým forvardem, nicméně jeho forma šla po přestupu ze Zaragozy do Valencie dolů a tři góly v 15 zápasech jsou toho důkazem. Navíc druhou polovinu sezóny strávil na hostování v Laziu (5 zápasů - 0 gólů) a klub, který ho loni v létě kupoval za 3 miliony eur s ním rozvázal smlouvu.

Hélder Postiga (zdroj: libertaddigital.com)

Dídac Vilà (AC Milán - Eibar)

Levý obránce Vilà je poměrně překvapivou posilou naprostého nováčka mezi španělskou elitou. Dídac ještě během působení v Espanyolu patřil mezi velmi nadějné fotbalisty, nicméně po přestupu do Itálie (AC Milán), kde nedostával žádnou šanci si zahrát, se roztočil nejen kolotoč hostování, ale také zranění. Minulou sezónu si ho půjčil Betis. Ale ani tam kvůli zdravotním problémům příliš fotbalu nepředvedl.

Pokud by Eibar neměl na tomto postu žádného kloudného hráče, tak by jeho angažmá nepřekvapilo. Jenže v základu na tomto postu nastupuje Abraham, jenž v úvodních zápasech předvedl velmi dobré výkony, které korunoval dokonce nádherným gólem proti Atléticu. Takhle nedává angažmá fotbalisty ze skla, byť jde jen o hostování, příliš velký smysl.

Felipe Caicedo (Al Jazira - Espanyol)

Ekvádorský útočník zazářil během svého působení v Basileji, kde si ho vyhlédl Manchester City. Jenže od té doby jako když utne. Střelecké kopačky zřejmě někde zapomněl a výrazněji se před brankami soupeřů prosazoval pouze během ročního působení ve španělském Levante v sezóně 2010-11. Možná tato sezóna udělala dojem i na funkcionáře jiného španělského klubu, Espanyolu Barcelona, když angažovali tohoto stále ještě poměrně mladého útočníka (26 let).

Za jeho příchod z Al Jaziry nemuseli utratit ani cent, nicméně jeho plat asi bude pro prázdnou pokladnu pořádnou zátěží. Navíc jeho fyzička zřejmě nebude patřit k těm nejskvělejším, neboť ze 72 zápasů, ke kterým Caicedo od roku 2010 nastoupil, jich celých odehrál pouze 21. A v sedmi zápasech kvalifikace na červnové mistrovství světa střídal v ekvádorském dresu před finálím hvizdem hned pětkrát.

Pořádnou radost si Caicedo naposledy užil v Levante (zdoj: marca.com)

Vicente Guaita (Valencia - Getafe)

Vicente Guaita prošel mládežnickými týmy Valencie z nichž se dokázal propracovat až k 75 startů za první tým „ché“. Jenže v týmové hierarchii poslední sezóny jasně zaostával za jedničkou - Brazilcem Diegem Alvesem. A když v letní přípravě trenéři při Alvesově absenci dávali příležitost třetímu brankářovi, bylo jasné, že vedení netouží po jeho dalších službách.

Jedním z důvodů může být i skutečnost, že Guaita poměrně často chybuje a loni, kdy už se dostal díky Alvesově zranění mezi tři tyče, spáchal nepěkné hrubice, z nichž nejvíce vyčnívaly ty v domácím poháru s Atléticem Madrid, díky nimž padly i poslední šance klubu na start v pohárové Evropě.

Podle statistik patřil Guaita v minulé sezóně Primera División ke gólmanům, kteří dělají nejvíce chyb vedoucích ke gólu. Guaita jich průměrně vyrobil 0,32 za zápas. Getafe se loni zachránilo v lize až v samotném závěru a letos bude potřebovat spolehlivého gólmana, aby se podobným stresům vyhnulo.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, bleacherreport.com

Nejnovější články