Zpět na » Primera Division » Kovačić - béčková varianta, kdyby Realu nevyšel Pogba

Kovačić - béčková varianta, kdyby Realu nevyšel Pogba

Kovačić - béčková varianta, kdyby Realu nevyšel Pogba © espncdn.com - Mateo Kovačić

0

Líbilo se

03.06. - Pogba. To je hráč, kterého si na San Bernabéu vyhlédli jako posilu pro střed pole, jenž by od příští sezóny pomáhal s dřinou přeci jen ne nejmladšímu Xabimu Alonsovi. Ovšem Juventus se na jeho odchod netváří nijak přívětivě a ochotně vytasil jeho cenu do závratných výšin. A byť se může zdát Real klubem všemocným, ne každou sumu může, nebo chce zaplatit.

Pogba rozpoutal velkolepé šílenství a mocné kluby se přetahují o to, kdo ho por sezónu 2014-15 zláká do svých řad. V hlavním městě Španělska se tento francouzský mladík velice zamlouvá. Mít ho v kádru, to by bylo něco!

Xabi Alonso je vynikající středopolař, jenže sezóna bude přeci jen hodně dlouhá a náročná a v některých zápasech bude rodák z Donostie potřebovat evidentně oddech. Jinak by se mohla opakovat situace z letošní sezóny, kdy do rozhodujících zápasů v dubnu a květnu dorazil už notně fyzicky vyčerpaný. Pogba by mohl Alonsovi ubrat velkou zátěž, kterou musel nést na svých bedrech.

Tuto roli měl v letošní sezóně zastávat Asier Illarramendi, kterého Bílý balet koupil loni v létě z Realu Sociedad za téměř 40 milionů eur. Svoji misi ale nesplnil tak, jak se od něj očekávalo a Real Madrid musí chtě nechtě hledat dál. Pro případ, že by Pogba takříkajíc „neklapl“ má prezident Florentino Pérez v záloze ještě jednoho hráče.

Jmenuje se Mateo Kovačić, hraje za Inter Milán a je mu dvacet let. Merengues mají o jeho hře hned několik pozitivních reportů, na jejichž základě by Real Madrid mohl přistoupit k jeho přestupu v případě, že Pogba zůstane nedostupný. Hodně by mohla zapůsobit i okolnost, že Inter nebude v nadcházejícím ročníku hrát Champions League a posloužit chorvatskému fotbalistovi jako záminka při eventuálním tlaku na vedení milánského klubu. V tomto ročníku odehrál 32 ligových zápasů, gól v nich žádný nevstřelil.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, sportyou.es

Související odkazy
Nejnovější články