Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Primera Division » Real Madrid překvapení nepřipustil, Xátivu zdolal 2:0. Dál postupuje i obhájce poháru Atlético Madrid

Real Madrid překvapení nepřipustil, Xátivu zdolal 2:0. Dál postupuje i obhájce poháru Atlético Madrid

Real Madrid překvapení nepřipustil, Xátivu zdolal 2:0. Dál postupuje i obhájce poháru Atlético Madrid © as.com - Illarramendi právě střílí svůj premiérový gól v dresu Realu

1

Líbilo se

18.12. - REVIEW Real Madrid bez většího úsilí porazil v domácí pohárové soutěži třetiligovou Xátivu 2:0 a postupuje do osmifinále, kde se utká s Osasunou. Do dalších bojů postupuje i obhájce trofeje Atlético Madrid, které si postup přes St.Andreu zajistilo prakticky již v prvním zápase. S pohárem se překvapivě loučí Sevilla, která prohrála doma s třetiligovým Racingem Santander 0:2.

Real Madrid - Olímpic Xátiva 2:0 (2:0)

Šestnáct minut dokázal třetiligový Olímpic Xátiva držet na San Bernabéu v pohárové odvetě proti Realu Madrid čisté konto. Pak svým premiérovým úspěchem v bílém dresu zkazil radost nadšenému amatérskému souboru Asier Illarramendi, jemuž do gólové šance ideálně nahrál Jesé. Xátiva ovšem do té doby hrála docela směle a občas podnikla i výlet do blízkosti Casillasovy branky.

Nicméně postupem času začal Bílý balet na trávníku dominovat, ovšem další zaznamenání hodnou událostí byla až se štěstím proměněná penalta Di Maríi v 28. minutě, kdy hostující brankář Francis vystihl směr a konečky prstů málem zastavil střelu El Fidea. V dalším průběhu první půle už se Xátiva zatáhla až ke svému vápnu, jenže žádné velké šance si blancos nevypracovali.

Nepříliš záživný duel pokračoval i po pauze stejným scénářem. Hostující tým se zakopal před svoji šestnáctku a hráči Realu Madrid nebyli při své snaze dobýt Francisovu branku zrovna dvakrát agilní. V pohodovém tempu vyslali na hostující branku několik nijak zvlášť nebezpečných střel, ale výraznějších šancí se přihlížející na stadionu Santiaga Bernabéua prakticky nedočkali. Olímpic Xátiva se tak může pochlubit alespoň tím, že ze čtyř poločasů prohrál se slavným Realem jen jediný a Bílý balet se může těšit po Novém roce na osmifinálové souboje s Osasunou.

Góly: 16. Illarramendi, 28. Di María z penalty

Real Madrid: Casillas - Carvajal (77. Marcelo), Pepe, Nacho, Arbeloa - Casemiro, Illarramendi (59. Alonso) - Di María, Isco (70. Benzema), Jesé - Morata

Xátiva: Francis - Alcázar, Peris, Pepín, Mendoza - Samu, Denis, Rifaterra, Belda (85. Revert) - Mareña (64. Vaquero), Franch (72. Edison)


Kompletní výsledky šestnáctifinále Copa del Rey:

Úterý 17. prosince
Elche - Villarreal 0:1 (první zápas 2:2)
Osasuna - Málaga 1:1 (3:3)
Levante - Recreativo 4:0 (0:1)
Getafe - Girona 4:1 (1:1)
Granada - Alcorcón 0:2, penalty 4:5 (2:0)

Středa 18. prosince
Real Sociedad - Algeciras 4:0 (1:1)
Almería - Las Palmas 0:0 (3:1)
Betis - Lleida 2:2 (2:1)
Atlético - S. Andreu 2:1 (4:0)
Sevilla - Racing Santander 0:2 (1:0)

Tučně vytištěné týmy postupují do osmifinále, které se hraje 8. a 15. ledna 2014.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články