Zpět na » Primera Division » Messi s Ronaldem se předháněli, ale nevyhrál nikdo: Barcelona - Real 2:2

Messi s Ronaldem se předháněli, ale nevyhrál nikdo: Barcelona - Real 2:2

Messi s Ronaldem se předháněli, ale nevyhrál nikdo: Barcelona - Real 2:2 © marca.com - Hvězdy Lionel Messi a Cristiano Ronaldo

7

07.10. - REVIEW Třetí vzájemné střetnutí v sezoně skončilo nerozhodně. Oba týmy vedly a oba měly při výsledku 2:2 jediného úspěšného střelce. Na straně domácích to byl Lionel Messi, na straně Realu Cristiano Ronaldo. Náskom mezi soupeři zůstal v tabulce osmibodový.

Barcelona sice poprvé v ligovém ročníku ztratila body, ale vadit jí to příliš nemusí. Od svého největšího konkurenta si udržela slušný náskok, který může hrát na konci soutěže důležitou roli. Real se nyní posunul na páté místo.

Domácí trenér Tito Vilanova musel před zápasem řešit potíže se stopery, nastoupit nemohli Puyol ani Piqué. Hostující kouč Mourinho poslal do základní sestavy "rebela" Ramose, hrotovým útočníkem byl opět Benzema.

Kdo čekal úvodní tlak týmu, který v letošním ročníku španělské ligy ještě netratil ani bod, ten se mýlil. Barcelona se tradičně snažila držet co nejčastěji míč na svých kopačkách, ale vysunutý obranný blok Realu domácím nedával prostor k vážnějším akcím. Byli to hosté, kteří častěji ohrožovali branku Barcelony. Nejprve Benzema ve výhodné pozici míč netrefil ideálně a poté po rohu hlavičkoval nehlídaný Ramos těsně mimo.

Ve 23. minutě došlo k logickému vyústění dění na trávníku. V defenzivě Barcelony bylo zase hodně prostoru, míč se dostal ke Cristianu Ronaldovi, který přesnou střelou k bližší tyči utišil vyprodaný Nou Camp. O dvě minuty později mohlo být pro domácí ještě hůře. Benzema ve stoprocentní střelecké pozici trefil tyč a po něm dorážející Di María mířil vedle.

Nevyužité příležitosti se svěřencům kouče Mourinha stali osudnými po půlhodině hry. Po centru Pedra z pravé strany se vytvořil v pokutovém území hostů závar, který dokonale využil Lionel Messi a střelou zblízka vyrovnal. Následovalo hluché období, ve kterém si ani jeden z týmů nevytvořil větší příležitost. Hrálo se převážně ve středu hřiště.

Chvíli po změně stran se odehrál minisouboj mezi hlavními hvězdami Barcelony a Realu. Nejprve měl ze slušné pozice Cristiano Ronaldo možnost přímého kopu, ale trefil jen barcelonskou zeď. A v 61. minutě dostal stejnou šanci i Messi po faulu Xabiho Alonsa. Ten na rozdíl od Portugalce přímý kop zahrál fantasticky a technickou střelou otočil vývoj skóre.

O pět minut později ovšem ofenzivní záložník Realu Madrid svého soka dohnal a vstřelil také svůj druhý gól v utkání. Özil výborně načasoval přihrávku na Ronalda a ten s přehledem překonal barcelonského gólmana. To však bylo z hostující strany vše, v dalších minutách byli aktivnější i nebezpečnější fotbalisté Barcelony.

Realu už se tolik nedařila kombinace a dostatek prostoru pro své akce měli domácí hráči. Hostující defenziva odolávala, ale v 89. minutě měla obrovské štěstí. K míči se dostal Montoya, jehož střela z dvaceti metrů skončila na břevně. Pak ještě zahrozil Pedro, míč ale mířil vedle Casillasovy branky. Soupeři se tedy rozešli smírně.

FC BarcelonaFC Barcelona 2:2 (1:1) Real MadridReal Madrid CF

Branky: 31. a 61. Messi - 23. a 66. C. Ronaldo

Rozhodčí: Delgado Ferreira. ŽK: Pedro, Busquets - X. Alonso, Özil, Pepé, Arbeloa.

Barcelona: Valdés - J. Alba, Mascherano, Adriano, Alves (28. Montoya) - Busquets, Xavi, Iniesta - Pedro, Fábragas (62. A. Sánchez), Messi

Real: Casillas - Marcelo, Ramos, Pepé, Arbeloa - C. Ronaldo, X. Alonso, Özil (80. Kaká), Khedira, Di María (88. Essien) - Benzema (62. Higuaín)