Španělská liga je vyrovnaná, výjimku tvoří pouze čtyři celky
© market.local.ch - Barcelona, Real Madrid, Sevilla, Valencia
2
13.02. - + ANKETA Ve velmi složité situaci se nyní ocitla ve španělské lize Barcelona. Po dvaadvaceti odehraných zápasech ztrácí na svého rivala z Madridu už deset bodů a musí se začít bát o titul. Po třech letech to tak stále více vypadá, že získá titul madridský celek.
Poslední tři roky vládla ve Španělsku Barcelona a neměla výraznější konkurenci. V letošní sezóně však nebývale ztrácí proti slabším soupeřům a Real naopak tyto zápasy zvládá. Ve vzájemné konfrontaci má sice Barcelona vždy navrch, ale tím vše končí. Naposledy prohrála 3:2 na půdě Osasuny, zatímco Real si také v těžkém utkání doma poradil s Levante 4:2.
V poslední době se čím dál více hovoří o ztrátě motivace hráčů Barcelony. Za poslední tři roky většina z nich vyhrála vše, co se ve fotbalovém světě vyhrát dá a tohle je věc, se kterou si úplně nemusí poradit ani trenér Josep Guardiola. Jiní však za vším vidí spíše smůlu Blaugranas v letošní sezóně a štěstí Realu. Je na každém, jaký si na to udělá obrázek.
Jedna věc je však jistá. Do konce soutěže zbývá odehrát šestnáct duelů a Real si v nich může dovolit dokonce třikrát prohrát a stále bude na prvním místě. To už je velmi solidní luxus na tým, který v letošní sezóně prohrál zatím pouze dvakrát a z toho jednou proti Barceloně. Samozřejmě nás stále čeká druhé El Clásico na půdě Barcelony, ale při této ztrátě už nemusí ani tento zápas nic znamenat.
Kdo si zahraje Ligu mistrů?
Zajímavý bude určitě souboj i na dalších pozicích. Pravděpodobně třetí místo si na několik let předplatila Valencia. Ta skončila třetí v minulé i předminulé sezóně a nyní má na této pozici náskok už osm bodů na čtvrté Levante. Barca je pak o osm bodů vepředu, takže tato meta je Netopýrům vzdálena až příliš. Další místo pro Ligu mistrů je tak pravděpodobně zabrané.
Situace za Valencií je následovná. Hned šest celků se nachází ve dvoubodovém rozmezí, takže deváté Bilbao má nyní na čtvrté Levante ztrátu pouze dvou bodů. To slibuje do zbylé části sezóny obrovský boj nejen o čtvrté místo, ale také o zbylá místa v evropských pohárech.
Dolů pravděpodobně Zaragoza
V nejmíň příjemné situaci je nyní Zaragoza, která se s patnácti body krčí na poslední příčce a na záchranu nyní ztrácí propastných devět bodů. To je ztráta, kterou by už tento celek nemusel dohnat a musí počítat s tím, že soupeři před ním také budou bodovat. Pokud se tak chce Zaragoza zachránit, musí začít sbírat výsledky hned.
Předposlední Gijón ztrácí pět bodů a také on se musí začít obávat. Nad ním už je Racing s třiadvaceti body a poté na první nesestupové pozici Real Sociedad, který má o bod více. Ohrožen je však stále například také třináctý Betis, který má na záchranu náskok pouze dva body. Také tato statistika svědčí o vyrovnanosti španělské ligy, když nepočítáme první tři pozice.
Kam dál?
- Souhrn 23. kola PD: Real vyhrál nad Levante a v čele už má desetibodový náskok
- Krásná branka znamenala 4000. ligovou trefu v historii Santiaga Bernabeu
Adam Tkadlec / FotbalPortal.cz
Obhájí Valencia potřetí v řadě třetí místo?
určitě ano (95)
spíše ano (11)
nevím (2)
spíše ne (3)
určitě ne (3)
Uklávám Váš hlas.
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho... -
Patrik Schick bude mít nového...
Bayer Leverkusen sice ještě stále oficiálně trénuje Kasper Hjulmand, ale není tajemstvím, že nový trenér se hledá. Několik...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal





