Zpět na » Primera Division » Barcelona nabízí za Ibrahimoviče 60 milionů euro

Barcelona nabízí za Ibrahimoviče 60 milionů euro

Barcelona nabízí za Ibrahimoviče 60 milionů euro © -

0

Líbilo se

29.05. - Bezprostředně po výhře v Lize mistrů se FC Barcelona poohlíží po zvučné posile, rád by do svého týmu získal útočníka Interu Milán Zlatana Ibrahimoviče a podle všeho je ochoten nabídnout za fotbalového útočníka až 60 milionů euro. Informaci v pátek přinesl italský deník Il Corriere Dello Sport.

Barcelona je podle italského deníku ochotna zaplatit za švédského reprezentačního útočníka až 60 milionů euro (1,6 miliardy Kč). Prezident klubu má připraveny dvě verze, jak přesvědčit svůj protějšek z Interu Milán Massima Morattiho.

První je nabídka hráčské výměny plus doplatek. Je ochoten nabídnout do Interu Milán Kamerunce Samuela Eto´a a k tomu 20 milionů euro (540 milionů Kč). To by se mohlo Interu líbit, protože Eto´o měl letos skvělou formu a pomohl Barceloně k zisku poháru pro vítěze Ligy mistrů. Tedy k trofeji, na kterou Inter čeká více než 40 let.

Druhou variantou je nabízených 60 milionů euro a Laporta doufá, že Moratti na peníze uslyší. Ovšem prezident Interu v minulosti prohlásil, že za méně než 100 milionů euro není Ibrahimovič prodejný. Pokud by přece jen Inter na dohodu přistoupil, bude muset Barcelona uspokojit finančně i hráče. Podle všeho by mu katalánský gigant nabídl pětiletý kontrakt a ročně by vydělával fotbalista 7,5 milionu euro (203 miliony Kč).

Jenže v Interu bere Ibrahimovič 12 milionů euro ročně (324 miliony Kč), takže by si pohoršil. Ovšem Barcelona je ochotna obětovat ve prospěch útočníka sponzorská a reklamní práva, což by mohlo jeho konto navýšit ročně na celkových 14 milionů euro (378 milionů Kč).

Kam dál?

Petr Pánek / mediafax, David Procházka

Anketa

Přestoupí podle Vás Ibrahimovič do Barcelony?

Ano, přestoupí (69)

Ano, přestoupí 24,1%

Ne, nepřestoupí (217)

Ne, nepřestoupí 75,9%
Celkový počet hlasů: 286
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články