Zpět na » » Neymar a jeho tým slaví. Al-Hilal v letošní sezoně neprohrál ligový zápas a drží nový světový rekord

Neymar a jeho tým slaví. Al-Hilal v letošní sezoně neprohrál ligový zápas a drží nový světový rekord

Neymar a jeho tým slaví. Al-Hilal v letošní sezoně neprohrál ligový zápas a drží nový světový rekord © iconsport.photo - Neymar s trofejí

1

Líbilo se

28.05. - Al-Hilal zakončili svou ohromující sezónu v Saúdské profesionální lize neporaženým rekordem, přestože museli čelit dlouhodobé absenci své hvězdné posily, Neymara. V pondělí si zajistili vítězství 2:1 nad Al-Wehda a završili tak impozantní ročník.

Tým byl korunován šampiony Saúdské profesionální ligy ještě před posledním zápasem sezóny, s náskokem 12 bodů před Al-Nassr, kde hraje Cristiano Ronaldo. Al-Hilal vyhráli 31 zápasů a remizovali třikrát, což je ohromující výkon vzhledem k tomu, že Neymar utrpěl přetržení předního zkříženého vazu (ACL) v říjnu a byl vyřazen na zbytek sezóny.

Historická sezona

Tento triumf znamená 19. titul v historii Saúdské profesionální ligy pro Al-Hilal. Tým také zahájil rekordní sérii 34 vítězství v řadě napříč všemi soutěžemi, která však skončila v dubnu po porážce 4:2 s Al Ain v Asijské lize mistrů. I přes ztrátu Neymara, Al-Hilal ukázali svou sílu a odhodlání, což z nich činí tým, se kterým je třeba počítat nejen v domácí soutěži, ale i na mezinárodní scéně. Fanoušci s napětím očekávají návrat Neymara a další úspěchy tohoto neuvěřitelného týmu v příští sezóně.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články