Zpět na » Saudi Professional League » Jordan Henderson chce pryč ze Saúdské Arábie. Ajax zintenzivňuje svoji snahu o dohodu

Jordan Henderson chce pryč ze Saúdské Arábie. Ajax zintenzivňuje svoji snahu o dohodu

Jordan Henderson chce pryč ze Saúdské Arábie. Ajax zintenzivňuje svoji snahu o dohodu © iconsport.photo - Jordan Henderson

0

Líbilo se

15.01. - Ajax v posledních dnech údajně ještě navýšil svoji snahu o podpis anglického záložníka Jordana Hendersona, který není spokojen se svým angažmá v Saúdské Arábii. Hráčův současný klub Al Ettifaq, který Hendersona přivedl teprve v létě za 12 milionů liber z Liverpoolu, ale nechce nechat anglického reprezentanta odejít pouze na hostování.

Hendersonův letní přesun z Liverpoolu do saúdsko-arabského Al Ettifaqu, vedeného legendárním Stevenem Gerrardem, byl častým terčem kritiky a nyní i sám anglický záložník zřejmě zjistil, že se nejednalo o příliš vydařený krok.

Henderson by rád už během ledna Saúdskou Arábii opustil, Al Ettifaq nicméně není ochoten pouštět hráče pouze na krátkodobé hostování, což řadu zájemců odrazuje.

Zatím zdaleka největší zájem o Hendersona jeví nizozemský Ajax, který sice od Al Ettifaqu zatím nemá jasnou informaci o tom, na kolik by jej přestup bývalého záložníka Liverpoolu vyšel, ale věří, že obě strany naleznou společnou řeč.

Ajax je v letošní sezóně ve velkých problémech. Na lídra tabulky Eredivisie PSV Eindhoven momentálně ztrácí už propastných 23 bodů a po zbytek sezóny tak už bude bojovat nejspíše jen o kvalifikaci do evropských pohárů.

Nizozemský klub věří, že právě Henderson by mohl být tím rozdílovým hráčem, který nastartuje klub k lepším výsledkům. Sám Henderson je nicméně zatím skeptický ohledně toho, zda jej Al Ettifaq během ledna nechá odejít.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články