Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Sparta rozstřílela Aktobe a slaví postup do dalšího předkola Konferenční ligy

Sparta rozstřílela Aktobe a slaví postup do dalšího předkola Konferenční ligy

Sparta rozstřílela Aktobe a slaví postup do dalšího předkola Konferenční ligy © sparta.cz - Matěj Ryneš

0

Líbilo se

31.07. - REVIEW Po ostudě v Kazachstánu neměla Sparta jinou možnost než kazašské Aktobe doma vyloženě zničit. Připravená Letná viděla dobrý výkon ze strany Sparty, který vyústil až ve čtyřgólovou smršť ve druhé půli. Sparta odvrátila další ostudu, a hlavně splnila povinnost.

Sparta Praha - Aktobe 4:0

Branky: 57. Birmančevič, 60. Ryneš, 64. Kuchta, 90+4. Rrahmani

Sparta Praha: Vindahl - Preciado (66. Preciado), Uchenna, Sorensen, Cobbaut, Zelený (46. Ryneš) - Vydra, Kairinen (71. Kairinen) - Birmančevič, Kuchta (85. Eneme), Haraslín (71. Haraslín)

Sparta ihned ukazovala Aktobe, že v domácím prostředí bude mnohem nebezpečnější než na oraništi v Kazachstánu. Po průniku a přihrávce pod sebe Preciada měl první velkou šanci Jan Kuchta, jehož ránu skvěle zablokoval bránící hráč Aktobe.

Kritiku si vzal k srdci zejména Ángelo Preciado, který dělal na pravé straně obráncům Aktobe velké problémy, do vápna posílal spoustu balónů. Bohužel, většinu nepřesných. Jeden takový ale našel Lukáše Haraslína, který vystřihl parádní nůžky, bohužel jen do míst, kde byl rozchytaný gólman Vlad.

To byl rozhodně moment, který nejvíce zaujal fanoušky na stadionu. Sparta první poločas dohrála sice s absolutní převahou, ale s minimem velkých šancí, a co je nejdůležitější, s žádným vstřeleným gólem. A pokud hrajete dobře, ale skóre je stále záporné, pak to asi úspěšnou půlí nazvat nemůžeme.

Po změně stran se ale Sparta přeci jen dočkala vyrovnávací trefy. Kairinen poslal balón na zadní tyč, odkud Kuchta hlavou předložil balón pro Veljka Birmančeviče, který balón uklízel z pozice, odkud snad nemohl minout. Vzdor Aktobe padl a s ním i sebevědomí hostů z Kazachstánu.

To potvrdila i následující situace. Dnes velmi dobře hrající Ángelo Preciado opět ve velmi dobré pozici nahrával přes vápno pod sebe, našel Matěje Ryneše, který nikým nehlídaný prostřelil podruhé v zápase gólmana Vlada.

Aktobe se definitivně rozložilo a Ángelo Preciado hrál opravdu velký zápas. Dostal balón na pravé straně, potáhl ho až do vápna, kde ho přes darovaný prostor procedil na Jana Kuchtu, který před Vladem sice nezakončoval dobře, ale rumunského gólmana i tak prostřelil.

Kuchta mohl přidat i druhou branku. Skvělým pasem ho za obranou našel Birmančevič, ale Andrei Vlad dokázal lob zkušeného útočníka Sparty vyškrábnout nad břevno. Ve dvou neúspěšných příležitostech byl i Albion Rrahmani. Jednou hlavičkoval přímo na Vlada, poté trefil jen boční síť z velmi dobré pozice.

Kosovský útočník hodně chtěl, a nakonec se také dočkal. Prudký centr Kadeřábka do vápna vyrazil Vlad právě jen na nohu Rrahmaniho, který dokonale placírkou uklidil k tyči odkryté branky. Postaral se tedy o tečku za postupem Sparty, která nyní narazí na arménský Ararat.

Muž zápasu: Ángelo Preciado

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články