Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Viktoria Plzeň je o krok blíž Lize mistrů. V Ženevě předvedla dokonalou otočku

Viktoria Plzeň je o krok blíž Lize mistrů. V Ženevě předvedla dokonalou otočku

Viktoria Plzeň je o krok blíž Lize mistrů. V Ženevě předvedla dokonalou otočku © fcviktoria.cz - Rafiu Durosinmi

1

Líbilo se

30.07. - REVIEW Výsledkově se první zápas Viktorii Plzeň vůbec nepovedl, herně ale byla mnohem lepšínež soupeř. V Ženevě už ale bylo potřeba dobrého výsledku, aby se nerozplynul sen o Lize mistrů. A ačkoliv začátek zápasu nebyl ideální, Viktoria dokázala skóre otočit, a slaví postup. Teď na ní čekají Rangers z Glasgow.

Servette Ženeva - Viktoria Plzeň 1:3

Branky: 4. Antunes, 28. Spáčil, 31. Vydra, 87. Durosinmi z pen.

Servette Ženeva: Mall - Magnin (89. Srdanovič), Rouiller, Severin, Mazikou (90+3. Jallow) - Stevanovič, Cognat, Antunes (75. Bronn), Baron, Morandi (89. Varela) - Mráz (75. Guillemenot)

Viktoria Plzeň: Wiegele - Havel (71. Memič), Dweh, Markovič, Jemelka, Spáčil (71. Doski) - Zeljkovič, Šulc (90+3. Višinský), Červ - Vydra (78. Ladra), Durosinmi

Ženeva měla vynikající vstup do utkání. Po úvodní kombinaci zakončoval na zadní tyči Mráz centr Morandiho, překonal Wiegeleho, ale Jemelka balón udržel od brankové čáry. O pár chvil později ale přišel rohový kop, který skvěle před branku prodloužil Rouiller a Antunes se dokázal prosadit před Vydrou.

Servette pokračovalo v aktivitě, kombinace na jeden dotek fungovaly a Viktoria měla poměrně velké problémy. Mohla být ráda i za to, že nebyla písknuta penalta za počínání Havla při dalším z rohů. Viktoria sama v ofenzivě nebezpečná byla, ale z pár pozic pálila jen na Malla, Vydrův centr na Durosinmiho za Mallem odklidil Mazikou.

Přišly ale přeci jen situace, které jsme viděli mnohem raději. Skvělý balón Sampsona Dweha z pravé strany nalezl Karla Spáčila na zadní tyči, který z voleje zakončil do dolního rohu branky podobně, jako to dokázal na Euru U21 proti Německu. Pro mladého obránce je to už druhý gól ve čtvrtém zápase od přestupu do Plzně.

Za svou aktivitu byl poté odměněn i kapitán Matěj Vydra. Balón z poloviny hřiště do běhu bývalému útočníkovi z Premier League poslal Lukáš Červ. Vydra sice zakončil do náruče Malla, ale tomu balón vypadl a Vydrovi se vyplatilo situaci dohrál. Reprezentanta Kypru přehodil a slavil trefu, která celkové skóre vyrovnala.

Dlouho jsme toho fotbalového ve druhém poločase moc neviděli. Ofenzivní hvězdy Viktorie byly prakticky neviditelné. Obrana ale pracovala dobře a ačkoliv se domácí snažili, nedostali se k žádnému zakončení, s nímž by měl Wiegele skvěle zaskakující za Jedličku nějaký problém. Šla z něj ale velká jistota.

Vidle do snahy Viktoriánů mohl hodit debutant v základní sestavě Zeljkovič, který pořádně zezadu přebrousil bez šance čistě mít balón Mazikoua, a šel do sprch. Díky druhé žluté ale bleskově počet hráčů na place vyrovnal stoper Severin. To byla první osudová chyba Servette - Odmítnutí velké výhody.

Tu druhou udělal bek Magnin, který se nechal předskočit Merchasem Doskim, plzeňský bek Magnina za sebou dotáhl až do vápna, kde se nechal faulovat. I přes zkoumání Doskiho ruky penaltu potvrdil i VAR, a Rafiu Durosinmi proměnil. Poprvé ve dvojzápase tak Viktoria měla postupové skóre.

To už si dokázala udržet a sen o Lize mistrů nadále žije. Nyní ale na druhý tým loňské sezóny Chance Ligy čekají Glasgow Rangers. V Česku nenáviděný klub oběma pražskými S, ale hlavně velmi kvalitní tým, jehož hodnota je dvojnásobně vyšší než ta Viktorie. Jisté ale je, že svěřenci Miroslava Koubka nic nevypustí.

Muž zápasu: Karel Spáčil

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články