Zpět na » Liga mistrů » Jára na mezinárodní listině končí

Liga mistrů - Jára na mezinárodní listině končí

0

Líbilo se

12.10. - Nejzkušenější český rozhodčí Jaroslav Jára se rozhodl skončit ze zdravotních důvodů na mezinárodním poli. Na listině FIFA se naopak nově objevuje Radek Příhoda s staronově Libor Kovařík.

Járovi je 43 let a tímto rozhodnutím svoji mezinárodní kariéru ukončil o dva roky dříve. V evropských soutěží píská od roku 1998 a v současné době jako jediný z českých rozhodčích figuroval v 1. výkonnostní kategorii, která je hned za kategorií „elite“. V praxi to tak znamená, že české rozhodčí neuvidíme v Lize Mistů, protože ostatní jsou v nižších kategoriích. Čtyřiatřicetiletý sudí si zkusil nejprestižnější klubovou soutěž v minulých třech sezónách. Jaroslav Jára tak bude působit pouze v české lize.


Místo Járy byl na listinu dopsán Libor Kovařík, který z ní před rokem vypadl, protože vyzradil delegaci rozhodčích na zápas 1. kola minulého ročníku. Za tento prohřešek tenkrát dostal stop na pět zápasů a vyřazení právě z mezinárodní listiny. Ĺ estý do party Radek Příhoda figuruje takzvaně pod čarou pro případ, kdyby nebyl někdo z elitní pětky k dispozici.


Na listině FIFA tedy jsou: Radek Matějek, Pavel Královec, Libor Kovařík, Jiří Jech, Jan Jílek a Radek Příhoda. Ti zatím mohou řídit jen pohár UEFA a kvalifikační utkání na ME a MS.


Mezi asistenty došlo pouze k jedné změně, kdy Petra Slavíka nahradil Emil Ubias. V současné době jsou tedy na listině tito asistenti: Antonín Kordula, Patrik Filípek, Jan Filgas, Martin Wilczek, Miroslav Zlámal, Luděk Lhoták, Martin Večeřa, Ivo Chytil, Dušan Pospíšil a Emil Ubias.


Na reprezentační zápasy tuto sobotu a příští středu byl delegován pouze Jiří Jech, který společně s Patrikem Filípkem a Martinem Večeřou odřídí kvalifikace ME „21“ Faerské Ostrovy – Chorvatsko.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články