Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Liga mistrů » Byli jsme stoprocentně nejlepší tým Ligy mistrů, říká Mikel Arteta po vyřazení

Byli jsme stoprocentně nejlepší tým Ligy mistrů, říká Mikel Arteta po vyřazení

Byli jsme stoprocentně nejlepší tým Ligy mistrů, říká Mikel Arteta po vyřazení © iconsport.com, fotbalportal.cz - Mikel Arteta

0

Líbilo se

08.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Arsenal znovu nedosáhl na vysněné finále Ligy mistrů, když v odvetě podlehl Paris Saint-Germain 1:2, v celkovém součtu padl 1:3. Přesto Mikel Arteta po vyřazení neskrýval hrdost a silná slova: „Nikdo v soutěži nehrál lépe než my.“ Emotivní večer završily slzy v kabině, bolest z neúspěchu i respekt soupeři. Ale i výzva do budoucna.

Arsenal narazil, ale nezklamal

Měli před sebou těžký úkol - otočit jednogólové manko z domácího zápasu. Na stadionu Parc des Princes hráli Gunners s nasazením, odvahou i šancemi. Ale PSG ukázalo, proč patří mezi elitu. Fabian Ruiz otevřel skóre, Achraf Hakimi navýšil vedení. A i když Bukayo Saka v závěru snížil, na víc už londýnský klub neměl. Prohrál 1:2, celkově 1:3 na góly.

„Byli jsme opravdu blízko. Výsledek neodráží obraz hry. Bohužel jsme venku,“ hodnotil zápas viditelně dojatý Mikel Arteta. „Jsem na kluky hrdý. Z toho, co jsem viděl v celé soutěži, nebyl lepší tým než my.“

Rozhodly momenty ve vápně. A Donnarumma

Arsenal si vytvořil množství vyložených šancí - Declan Rice hlavičkoval těsně vedle, Gabriel Martinelli i Martin Ødegaard pálili ostře, ale narazili na neprůstřelného Donnarummu. Italský brankář znovu potvrdil svou extratřídu a stal se klíčovým mužem semifinále.

„Když se podíváte na oba zápasy, kdo byl nejlepším hráčem? MVP byl stejný - brankář. Champions League se rozhoduje ve vápnech. A jejich brankář jim ten zápas vyhrál,“ dodal Arteta.

Gunners zakončili odvetu s očekávanými góly (xG) na hodnotě 3,14 - přesto se radovali Francouzi.

PSG: Rozhodly góly. My jsme jich dali víc

Na vyjádření španělského kouče reagoval i trenér PSG Luis Enrique: „Mikel je můj dobrý přítel, ale nesouhlasím s ním.“

„Arsenal hrál výborně, donutil nás trpět. Ale my jsme dali více gólů. To je v tomto sportu to nejdůležitější,“ řekl kouč pařížského celku. „Zaslouženě jsme postoupili. První zápas jsme zvládli skvěle a ve druhé půli odvety jsme mohli přidat ještě další branky.“

Slzy v kabině a motivace do budoucna

V šatně Arsenalu po zápase panovalo ticho a smutek. Hráči plakali, sezóna bez trofeje bolela. Klub naposledy slavil v roce 2020, kdy Arteta získal FA Cup. Od té doby - pět let prázdných rukou.

„Viděl jsem, jak moc to chtěli. Trhá mi to srdce. Ale musíme to zvládnout. Tohle je sport. Bolí to, ale musíme jít dál,“ popsal emoce Arteta. A přidal důležité poselství:

„Bez odvahy nemůžete hrát špičkový fotbal. Podívejte se na Marquinhose - jedenáct let zkouší v PSG vyhrát Ligu mistrů. Jedenáctkrát se zvedl. Tohle je příklad. Chceš být sportovec? Tak se nauč vstát, když padneš.“

Pýcha i hořkost

Arsenal podal výkon, na který může být pyšný. I když se na vysněné finále znovu nedostali, ukázali, že patří mezi evropskou elitu. A Mikel Arteta si je tím jistý:

„Tým, který jsem dnes viděl, je možná nejlepší v Evropě. Jsem na ně hrdý. Ale zároveň mě to neskutečně štve.“

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články