PSG i Citizens jsou před vzájemným soubojem na hraně vyřazení, Sparta hostí Inter
© bongdaplus.vn, fotbalportal.cz - Sparta vs. Inter
0
21.01. -
Ve středu je na programu zbývajících devět utkání sedmého kola ligové fáze Champions League. Nejvíce bude poutat pozornost souboj mezi Paris Saint-Germain a Manchesterem City. Oba týmy totiž potřebují vyhrát. Pražská Sparta v domácí derniéře přivítá milánský Inter. Musel by se stát opravdový zázrak, aby ještě měla naději na postup.
PSG - Manchester City
Středa 22. ledna, 21.00, Parc des Princes
Ve středu večer se v Parku princů ukáže Manchester City. Naposledy se tyto celky utkaly ve skupině Ligy mistrů v roce 2021. Doma PSG vyhrálo 2:0, venku padlo 1:2. Celková bilance je 4-2-1 ve prospěch anglického týmu.
Paris Saint-Germain neprohrálo od konce listopadu, kdy podlehlo v Lize mistrů Bayernu na jeho půdě 0:1. Také vyhrálo francouzský Superpohár. V Ligue 1 naposledy zvítězilo 2:1 na půdě Lens. Pařížané museli skóre otáčet ve druhém poločase. Tři body vstřelil Barcola. Jsou také suverénním lídrem francouzské nejvyšší soutěže. Na druhou Marseille mají k dobru 9 bodů. Ani jednou v lize v této sezóně ještě neprohráli. Ovšem v Champions League je to úplně jiná písnička. Má jen dvě výhry a hned tři prohry. Proto aktuálně figuruje až na šestadvacátém místě, což by znamenalo konec v nejprestižnější klubové soutěži světa. Má 7 bodů. Na poslední postupovou příčku, kterou drží jejich středeční soupeř, jim schází pouhý bod. Bude to tedy proti City extrémně důležitý zápas. Jak si s ním domácí poradí?
Mimo hru je Ibrahim Mbaye. Nejistý je pak start Marquinhose. V kádru je nově Khvicha Kvaratskhelia, který dorazil z Neapole.
Manchester City se zřejmě již dostal z nejhlubší propasti své krize. Nepohrál už šestkrát v řadě. Během toho čtyřikrát vyhrál. Počítají se mezi to i tři debakly - 4:1 West Hamu, 8:0 Salfordu a naposledy 6:0 Ipswichi v Premier League. Navíc se konečně do formy dostává Phil Foden, nejlepší hráč loňské Premier League. V tabulce anglické ligy jsou Citizens na pátém místě. Na vedoucí Liverpool však stále ztrácí 12 bodů. Erling Haaland má 17 gólů. V Champions League ale také hrají o holé přežití. Momentálně drží poslední 24. postupové místo. Mají 8 bodů. Roli samozřejmě může hrát i skóre. Pokud by se jim podařilo vyplenit pařížský stadion, pak už by měli postup prakticky v kapse. Pep Guardiola ví, že na jeho svěřence nečeká snadný úkol.
Na marodce zůstávají Rodri, Oscar Bobb a také Nathan Aké. Možná bude scházet také John Stones.
Absence:
PSG: Mbaye (zranění), Marqiunhos (nejistý start)
Manchester City: Rodri, Bobb, Aké (všichni zranění), Stones (nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
PSG: Donnarumma - Mendes, Hernández, Beraldo, Hakimi - Ruiz, Vitinha, Zaire-Emery - Barcola, Ramos, Dembélé
Manchester City: Ortega - Gvardiol, Dias, Akinji, Lewis - Kovačič, Gündogan - Doku, De Bruyne, Foden - Haaland
Tip FotbalPortal.cz: 1:3
Kde sledovat: Nova Sport 4 na Telly
Sparta Praha - Inter
Středa 22. ledna, 21.00, epet ARÉNA
Ve středu večer se na pražské Letné ukáže milánský Inter. Domácí jistě budou chtít zavzpomínat na poslední domácí střet s tímto soupeřem, kdy jej v roce 2016 pod trenérem Holoubkem slavně porazila 3:1. Tehdy řádil dvougólový Václav Kadlec. Inter pak doma vyhrál 3:1. Tehdy se jednalo o skupinu Evropské ligy.
Sparta Praha ještě v tomto novém roce nenastoupila k soutěžnímu utkání. Jarní část české ligy se teprve rozběhne až o prvním únorovém víkendu. Naposledy tak hrála 15. prosince proti Jablonci, kdy vyhrála 2:1. V ligové tabulce je třetí a ztrácí na vedoucí Slavii propastných 13 bodů. V lednové přípravě si zahrála proti severským týmům. Oba duely zvládla vítězně. Malmö zdolala 3:1, Bodo/Glimt pak 3:0. V obou zápasech se gólově prosadil Olatunji. Kouč Lars Friis přes zimu zůstal na lavičce Sparty a stále má plnou důvěru Tomáše Rosického. Přes zimu do Sparty přišli Emmanuel Uchenna z Baníku Ostrava, Patrik Vydra se vrátil z hostování v Mladé Boleslavi, z Benátek dorazil Dán Magnus Andersen, z jabloneckého hostování se vrátil Tomáš Schánělec, a především hlásí na Letné návrat Jana Kuchty, kterému se v Dánsku nevedlo. V ligové tabulce Champions League je Sparta se 4 body až na 28. příčce. Postup je jen v říši snů. Sparta by musela porazit Inter a vyhrát i v Lerverkusenu. Ani to by pravděpodobně nestačilo.
Zranění jsou Lukáš Haraslín, Ángelo Preciado a Imanol García de Albéniz.
Inter v neděli zdolal v Serii A Empoli 3:0. Neapol však v Bergamu nezaváhala, a Inter tak na ni stále ztrácí 3 body v boji o mistrovský titul. V tomto ročníku italské ligy prohrál pouze jednou. Střelecky se daří především Thuramovi, který v domácí soutěži skóroval třináctkrát. Osm gólů zaznamenal Lautaro Martínez. V Champions League hraje Inter o přímý postup do čtvrtfinále. Po šesti kolech má 13 bodů. Naposledy prohrál v Leverkusenu 0:1. Byla to pro něj první porážka v tomto ročníku Ligy mistrů. Bylo to navíc poprvé, kdy inkasoval. Má skóre 7:1. Jediný hráčem Interu, který skóroval více než jednou, je Calhanoglu. Prosadil se dvakrát. Ten je však aktuálně zraněný. Zvládne italský celek roli favorita?
Do Prahy nepřijedou Yann Bisseck, Raffaele Di Gennaro, Hakan Calhanoglu, Joaquín Correa.
Absence:
Sparta: Haraslín, Preciado, García (všichni zranění)
Inter: Bisseck, Di Gennaro, Calhanoglu, Correa (všichni zranění)
Pravděpodobné sestavy:
Sparta: Vindahl - Cobbaut, Panák, Vitík - Ryneš, Laci, Kairinen, Wiesner - Rrahmani, Olatunji, Birmančevič
Inter: Sommer - Bastoni, Vrij, Pavard - Augusto, Zielinski, Asllani, Fratesi, Dumfries - Arnautovič, Taremi
Tip FotbalPortal.cz: 0:3
Kde sledovat: Nova Sport 3 na Telly
Kompletní středeční program 7. kola ligové fáze Champions League:
18.45 RB Lipsko - Sporting
18.45 Šachtar - Brest
21.00 AC Milán - Girona
21.00 Arsenal - Dinamo Záhřeb
21.00 Celtic - Young Boys
21.00 Feyenoord - Bayern
21.00 PSG - Manchester City
21.00 Real Madrid - Salcburk
21.00 Sparta - Inter
Kam dál?
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Španělsko je mistrem světa po 16...
Nejsledovanější sportovní událost na světě zahalená do hávu americké show je za námi. Vrchol mistrovství světa, finále... -
Hvězda West Hamu je blízko přestupu...
Crysencio Summerville prožil hodně turbulentní sezónu. Nálepka přestupového flopu, zranění, poté ale neskutečná gólová... -
5 posil, které potřebuje Liverpool:...
Liverpool čeká velmi náročná sezóna. Musí se chytit nepovedené loňské posily, musí se chytit nový trenér Andoni Iraola,... -
Obměna anglického nároďáku? Nová...
Anglie se s turnajem v Americe rozloučila historicky druhou získanou medailí ze světových šampionátů. Třetí bronzový pokus... -
Finále mistrovství světa potřetí...
Od roku 1990 hrálo finále mistrovství světa nejvíce hráčů zastupujících Bayern Mnichov. Pokud to ale takhle půjde dál, na... -
Barcelona zvažuje letní přestup...
Barcelona by se mohla pokusit o přestup pravého obránce Tottenhamu Pedra Porra v letním přestupním okně, a to v případě... -
Tottenham chce přeskočit Liverpool a...
Tottenham vstoupil do závodu o jednu z největších revelací Mistrovství světa 2026, která byla dosud spojována s Chelsea a...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal







