Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Sparta v Lize mistrů opět boduje. Remíza se Stuttgartem překvapila

Sparta v Lize mistrů opět boduje. Remíza se Stuttgartem překvapila

Sparta v Lize mistrů opět boduje. Remíza se Stuttgartem překvapila © sparta.cz - Veljko Birmančevič

0

Líbilo se

01.10. - REVIEW Sparta po demolici Salzburgu vyjela na výlet do Stuttgartu. Na německé půdě se utkala s VFB, německým vicemistrem, který zavařil i Realu Madrid. Trochu jiný soupeř než Salzburg. I tak ale dokázala utrhnout klíčový bod. Po dvou kolech je stále neporažená a překonává všechna očekávání.

VFB Stuttgart - Sparta Praha 1:1

Branky: 7. Millot, 32. Kairinen

VFB Stuttgart: Nübel - Stenzel (63. Chase), Roualt, Chabot, Mittelstädt - Millot, Karazor (76. Touré), Undav, Stiller, Lewelling (84. Rieder) - Demirovič (62. Führich)

Sparta Praha: Vindahl - Preciado, Vitík, Panák, Zelený, Ryneš - Laci (70. Sadílek), Kairinen - Birmančevič, Rrahmani (70. Olatunji), Haraslín (81. Krasniqi)

Sparta už velmi brzy poznala, že Stuttgart není Salzburg, a že to tak jednoduché nebude. Byla nadále ofenzivní. To se očekávalo. Ostatně, nebyl by to její styl. Ale brzy kapitulovala. O to se zasloužil v obrovské formě hrající Enzo Millot. Peter Vindahl musel být na pozoru. Velkou šanci na srovnání měl Martin Vitík. Po rohovém kopu ale rozezvučel tyč. V obří šanci se ocitl i Undav. S ránou ale příliš vyčkával a Vindahl jeho ránu lapil a balón pokryl i před dorážkou. Co ale nevyšlo Vitíkovi, to zvládl Kaan Kairinen. Birmančevič vybojoval přímý kop z dobré pozice a Kairinen nádherným a laserově přesným kopem překvapil Nübela. Otočka mohla být na světě. Po až neuvěřitelném výskoku hlavou Vitíka napodobil Birmančevič a napálil břevno. Jako kdyby Stuttgart Spartu ve druhé části první půle podcenil.

Stuttgart byl opět velkým favoritem a Sparta byla horším týmem, co si budeme nalhávat. Dokázala ale většinu šancí odrážet a obrana držela pevně. Hvězdou byl Martin Vitík a Peter Vindahl. Ten byl největší oporou Sparty. Naopak ofenziva narážela na defenzivu Stuttgartu. Sparta tak udržela další body. Absolutně překonává veškerá očekávání. Kdo by upřímně řekl, že po dvou kolech bude bez prohry a se 4 klíčovými body, které mohou být ve finále postupové. Takových zápasů ještě bude dost a Sparta opět ukázala, že se dokáže s velkými kluby měřit. Klobouk dolů.

Muž zápasu: Peter Vindahl

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články