Zpět na » Liga mistrů » Manuel Neuer se proti Arsenalu stal rekordmanem Ligy mistrů

Manuel Neuer se proti Arsenalu stal rekordmanem Ligy mistrů

Manuel Neuer se proti Arsenalu stal rekordmanem Ligy mistrů © iconsport.photo - Manuel Neuer

0

Líbilo se

18.04. - Doposud byl brankářským králem Ligy mistrů Iker Casillas. Nejenomže jí dvakrát vyhrál, ale udržel 57 čistých kont, což bylo zdaleka nejvíce, co kdy jakýkoliv brankář v Lize mistrů zvládl. Až doteď. Nejvíce čistých kont už totiž má na kontě po včerejší výhře 1:0 nad Arsenalem ikonický Manuel Neuer. Ten i přes zdravotní potíže dále trhá rekordy.

Manuel Neuer poprvé v Lize mistrů chytal v sezóně 2007/08 v barvách Schalke 04, kterého je ikonický Němec odchovancem. V té době se stával ve svých 21 letech gólmanskou superstar. Následně se přesunul do Bayernu Mnichov, se kterým jedno finále prohrál s Chelsea, kdy naopak zářil Petr Čech, ale o rok později už trofej nad svou hlavu zvedl po výhře nad BVB. Podruhé slavil na covidovém turnaji v Lisabonu. Vždy byl klíčovou postavou Bayernu. Dnes už 38letý rodák z Gelsenkirchenu má za sebou 138 zápasů v Lize mistrů. Ten včerejší byl rekordní.

Doposud měl totiž v Lize mistrů nejvíce čistých kont ikonický gólman Realu Madrid a Porta Iker Casillas. Bravurní Španěl za sebou brankoviště zamknul rovnou 57x, přičemž ho Manuel Neuer dorovnal v zápase s Laziem, kdy Bayern vyhrál 3:0. Včera si pak zajistil postup přes Arsenal do semifinále. Skóre bylo 1:0 a Neuer si v prvním poločase připsal pár velmi dobrých zákroků, které ve finále měly cenu zlata. Pro Manuela Neuera další rekord so bírky, která se mu pěkně rozrůstá. V semifinále Bayern narazí na Real Madrid. Rozroste se Neueurova sbírka nul?

Manuel Neuer s kolegou Svenem Ulreichem

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články