Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Liga mistrů » Real Madrid ukončil působení Manchesteru City v Lize mistrů. Penaltový rozstřel rozsekl Lunin s Rüdigerem

Real Madrid ukončil působení Manchesteru City v Lize mistrů. Penaltový rozstřel rozsekl Lunin s Rüdigerem

Real Madrid ukončil působení Manchesteru City v Lize mistrů. Penaltový rozstřel rozsekl Lunin s Rüdigerem © iconsport.photo - Antonio Rüdiger

0

Líbilo se

18.04. - REVIEW Minulý vzájemný zápas Realu Madrid s Manchesterem City byl fenomenální a laťka pro odvetu na Etihad Stadium byla nastavena hodně vysoko, možná až nepřekonatelně. Ale tento zápas ten předchozí ve své výjimečnosti minimálně vyrovnal. Muselo se jít až do penaltového rozstřelu, kde se dvěma chycenými penaltami zaskvěl Andriy Lunin. Real Madrid je v semifinále.

Manchester City - Real Madrid 1:2 po pen.

Branky: 76. De Bruyne, 12. Rodrygo

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Akanji (112. Stones), Gvardiol - B. Silva, Rodri, Foden, De Bruyne (112. Kovačič), Grealish (72. Doku) - Haaland (91. Álvarez)

Real Madrid: Lunin - Carvajal (110. Militao), Nacho, Rüdiger, Mendy - Valverde, Camavinga, Bellingham, Kroos (79. Modrič) - Rodrygo (84. Díaz), Vinícius (102. Vízquez)

Na rozdíl od prvního zápasu, v tom druhém byla jasně cítit přítomnost Erlinga Haalanda. V prvním poločase byl norský útočník nebezpečný, jednou třeba hlavou orazítkoval břevno. Většinu půle však Cityzens hráli s tím, že musejí skóre dotahovat. Prosadil se totiž po skvělé kombinační akci Rodrygo. Andriy Lunin ale musel být v permanenci. Nebezpečně na něj pálil třeba z dálky Kevin De Bruyne. Ukrajinský gólman však dokázal udržet střelecké hvězdy Cityzens na uzdě. Výborně se jevil třeba i Jack Grealish. Toho si dobře hleděl Dani Carvajal.

Druhý poločas byl převážně v režii domácíh hráčů. Hru oživil za Grealishe Jeremy Doku, který opět šikanoval Daniho Carvajala. Nakonec se s vyrovnáním poštěstilo v 76. minutě. K ráně ve vápně se prorval Kevin De Bruyne. Belgická superstar ale mohla dát ještě druhý gól, kdy z obdobné pozice trestuhodně přestřelil branku. To Realu Madrid hrálo do karet. U bránění se zapotil, ale zvládl to. Mentální síla byla po základní hrací době na jeho straně. Byl outsiderem a neměl co ztratit. A to se také ukázalo. Klobouk dolů před Realem.

V prodloužení se toho moc nestalo a šlo se na penalty. V nich jako první dost nečekaně selhal nejzkušenějěší muž na hřišti, a to Luka Modrič. Chorvatský středopolař si se svou penaltou vůbec neporadil, ale bylo to nic oproti tomu, když jí Bernardo Silva napálil doprostřed, kde už si na ní počíhal Andriy Luni. Vychytal i pokus Matea Kovačiče. Manchester City pak nezachránil ani odvážný pokus Edersona. Antonio Rüdiger v páté sérii dokázal proměnit s velkým přehldem a Real Madrid úřadujícího mistra odsoudil k vypadnutí. Sám míří do semifinále, kde vyzve Bayern Mnichov.

Muž zápasu: Andriy Lunin

Kevin De Bruyne

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články