Zpět na » Liga mistrů » Naštvaní fanoušci Barcelony přivítali Ousmane Dembelého před čtvrtfinále Ligy mistrů

Naštvaní fanoušci Barcelony přivítali Ousmane Dembelého před čtvrtfinále Ligy mistrů

Naštvaní fanoušci Barcelony přivítali Ousmane Dembelého před čtvrtfinále Ligy mistrů © iconsport.photo - Ousmane Dembelé

0

Líbilo se

16.04. - Už dnes večer se Ousmane Dembelé vrátí do Barcelony, kde strávil značnou část svojí kariéry. Otázkou ale je, zda to byla šťastná část kariéry. S odstupem času asi můžeme říct, že nejlepší volba to nebyla. Po gólu do barcelonské sítě a velké oslavě ho nyní v Barceloně po příjezdu na hotel čekaly davy nenávistí poháněných fanoušků, kteří si na něm smlsnou i večer.

Ousmane Dembelé vystřelil v Ligue 1 v dresu Stade Rennes. Odtud se přesunul do Borussie Dortmund. Tam mu stačila jen jedna sezóna na to, aby se vypracoval mezi nejhodnotnější hráče planety. Barcelona za něj zaplatila 135 milionů eur, čímž z něj udělala jednoho z nejdražších hráčů fotbalové historie. Ale nevyšlo to. Kvůli zraněním vynechal 141 zápasů. Byl na odstřel. Jeho životosprávu spravil až příchod Xaviho. I tak ale po minulé sezóně zvolil odchod. Jako novou tvář klubu ho po odchodu Messiho s Neymarem přivedlo PSG.

Nová hvězda Paříže

Dembelé se brzy stal jednou z největších opor ofenzivy. Gólový nebyl, ale jeho asistence PSG tahaly za výsledky a na herní projev týmu měl velký vlibv. Navíc zůstává zdravý, což je vzhledem k jeho historii v Barceloně dost kupodivu, a svědčí to buď něco o lepší práci s Dembelém, či o jeho motivaci k angažmá doma ve Francii. Že je v PSG asi spokojený, to dokázal i zápas s Barcelonou ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Barceloně dal gól a náležitě ho oslavil. Bez respektu, jako kdyby zapomněl, že tento klub mu dával šanci za šancí i přes to, že on na to profesionálně kálel.

Pomsta fanoušků

A na každou akci je nějaká reakce. PSG jede na odvetu do Barcelony, a na Dembelého se fanoušci Blaugranas velmi těší. Na návraty nenáviděných bývalých hráčů jsou v Barceloně experti, o tom by mohl vyprávět třeba Luis Figo, na nějž při El Clásicu přiletěla prasečí hlava. To snad Dembelého nečeká, ale už při příjezdu na hotel čekalo na hráče PSG barcelonské publikum, které Dembelému příjezd pěkně znepříjemnilo. Bučení a vulgární pokřiky „Pu*a Dembelé", to se i takovým hráčům do hlavy dostane. Jde jen o to, zda to přetaví v něco pozitivního, nebo negativního.

Ousmane Dembelé

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články