Zpět na » Liga mistrů » Los čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City jde na Real Madrid, Arsenal vs. Bayern, Barcelona má PSG

Los čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City jde na Real Madrid, Arsenal vs. Bayern, Barcelona má PSG

Los čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City jde na Real Madrid, Arsenal vs. Bayern, Barcelona má PSG © x.com, fotbalportal.cz - Los LM

2

Líbilo se

15.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Tradičně ve švýcarském Nyonu, kde je sídlo UEFA, bylo v pravé poledne středoevropského času rozlosováno čtvrtfinále aktuálního ročníku Ligy mistrů. V osudí byly 3 týmy ze Španělska, 2 z Německa, 2 z Anglie a 1 z Francie. Dočkáme se střetu gigantů: Real Madrid vs. Manchester City, PSG vs. Barcelona, Arsenal bude hrát s Bayernem, Atlético má BVB.

Mezi nejlepších 8 celků tohoto ročníku Champions League se propracovali tři zástupci ze Španělska - Real Madrid, Barcelona a Atlético Madrid, které v osmifinále vyřadilo loňského finalistu, Inter Milán. Poté také dvojice z Anglie - Arsenal a Manchester City, obhájce trofeje. Německo budou zastupovat Bayern a Borussia Dortmund. Francouzský prapor drží Paris Saint-Germain.

Los byl naprosto otevřený. Nebyla zde žádná omezení. Mohly na sebe narazit dva kluby ze stejné země i ty, které se spolu utkaly už v základní skupině. Týmy nebyly rozdělené ani na nasazené a nenasazené.

John Obi Mikel, vítěz s londýnskou Chelsea z roku 2012, vytáhl jako první míček s nápisem Arsenal. Ten tak začne doma sérii s Bayernem, který k němu byl přiřazen. Pikantní to bude zejména pro Harryho Kanea, který dlouhá léta strávil v Tottenhamu, u odvěkého rivala Gunners. Navíc mají spolu dlouhou historii. V posledních 25 letech se Arsenal a Bayern utkaly hned v Lize mistrů hned dvanáctkrát.

Poté přišlo na řadu Atlético Madrid, které v osmifinále vyřadilo po penaltovém rozstřelu Inter. To narazí na Borussii Dortmund. V letech 1996 a 2018 spolu hrály v základní skupině Champions League.

Následoval Real Madrid, který tuto soutěž miluje. A ten bude hrát s obhájcem trofeje - s Manchesterem City. To bude pořádně ostrý souboj. Tyto celky na sebe narazily v letech 2012, 2016, 2020, 2022 i 2023. Předloni i loni šlo o semifinále.

Poslední dvojice již tedy byla známa. Zbývalo určit, kdo bude začínat doma. Nakonec to vyšlo na Paris Saint-Germain, které poměří síly s Barcelonou. U této dvojice půjde také už o několikáté vzájemné měření sil. Utkaly se v letech 1995, 2013, 2014, 2015, 2017 a 2021.

Dvojice pro čtvrtfinále:

Arsenal - Bayern
Atlético Madrid - Borussia Dortmund
Real Madrid - Manchester City
Paris Saint-Germain - Barcelona
(týmy uvedené jako první začínají doma)

Čtvrtfinálové série začínají 9. a 10. dubna. Odvety se odehrají o týden později.

Zároveň už byly vylosovány i možné semifinálové dvojice:

Atlético Madrid/Borussia Dortmund vs. Paris Saint-Germain/Barcelona
Arsenal/Bayern vs. Real Madrid/Manchester City

Semifinále se hrají 30. dubna a 1. května. Finalisty poznáme o týden později.

Finále ve Wembley se bude hrát v sobotu 1. června.

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články