Zpět na » Liga mistrů » Interu Milán vystřelil osmifinálovou výhru nad Atléticem Marko Arnautovič

Interu Milán vystřelil osmifinálovou výhru nad Atléticem Marko Arnautovič

Interu Milán vystřelil osmifinálovou výhru nad Atléticem Marko Arnautovič © iconsport.photo - Marko Arnautovič

0

20.02. - REVIEW Inter Milán v domácí soutěži nejde zastavit. Kombinace famózního útočného dua Martínez-Thuram s vyváženým zbytkem týmu, to je fantazie. Na druhé straně stálo Atlético Madrid, namlsané po ligové výhře 5:0. Na rozjetý Inter ale na jeho hřišti nestačilo. Kanonýři však mlčeli, na sebe to vzal zkušený Arnautovič. Do odvety ale zůstává vše otevřené.

Inter Milán - Atlético Madrid 1:0

Branky: 79. Arnautovič

Inter: Sommer - Darmian (69. Dumfries), Pavard, de Vrij, Bastoni, Dimarco (69. Augusto) - Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan (72. Frattesi) - Thuram (46. Arnautovič), Martínez (88. Sánchez)

Atlético Madrid: Oblak - Molina (68. Barrios), Witsel, Gimenez (46. Savič), Hermoso (68. Reinildo), Lino - de Paul, Koke, Saúl (84. Morata) - Llorente, Griezmann (78. Correa)

Podle očekávání jsme viděli vyrovnanou a defenzivní bitvu, která platila skvěle na útočníky na obou stranách. Už po pár minutách byl ve velké šanci Marcus Thuram, kterou francouzský útočník hlavou nevyužil. Na dlouhou dobu to byla skutečně jediná velká šance poločasu. Během první půle se navíc zranil právě Thuram, který patřil v minulých zápasech mezi nejlepší hráče nerazzuri. V další velké šanci se ocitl až před změnou stran Lautaro Martínez, jenž si ale vylámal zuby na jednom z obránců, jeho hlavičku vychytal Oblak.

Do druhého poločasu šel Inter už bez Thurama a do hry se podíval rakouský Zlatan. Marko Arnautovič měl odlehčeno aelspoň o Josého Gimeneze, jenž do druhého poločase nanstoupil stejně jako Thuram. Obrovitý Rakušan se ocitl v první velké příležitosti v 48. minutě, kterou ale trestuhodně spálil. Nakonec ale naštěstí dostal šanci na reparát. Poprvé nedal, ale po ohromné chybě v rozehrávce se na branku sám řítil Martínez, vychytal ho Oblak, ale Arnautovič si poradil s dorážkou. Kvůli zdravotním problémům nakonec musel ze hry i Antoine Griezmann. Atleti tak půjdou do domácí odvety s jednogólvým mankem.

Muž zápasu: Nicolo Barella