Zpět na » Liga mistrů » Co musí udělat Manchester United pro postup v Lize mistrů?

Co musí udělat Manchester United pro postup v Lize mistrů?

Co musí udělat Manchester United pro postup v Lize mistrů? © iconsport.photo - Manchester United bude mít těžkou cestu za postupem

0

Líbilo se

10.12. - Manchester United je v Lize mistrů opravdu v nezáviděníhodné situaci, za níž si však může sám. Kdyby měl postoupit z druhého místa, asi by to nikoho nepřekvapilo. Jenomže on je kromě Bayernu dokonce i za Galatasaray a Kodaní a hrozí mu, že bude na jaře kompletně bez Evropy. Co musí udělat proto, aby v Lize mistrů nadále pokračoval?

Manchester United byl vedle Bayernu Mnichov favoritem své skupiny v Lize mistrů. Vyfasoval kromě německého giganta i tureckého a dánského mistra. Tak nějak podle očekávání prohrál s Bayernem v Mnichově v prvním zápase, ale další duely měly být v jeho režii. Nestalo se tak. Přišla šokující domácí prohra s Galatasaray, po ní sice hubená domácí výhra s Kodaní, ale v Dánsku z toho byla prohra 3:4. Reakcí musela být výhra v Istanbulu. Díky šílenému výkonu Andrého Onany však Red Devills nedosáhli na více jak remízu.

V aktuální tabulce skupiny je tak Manchester United poslední. Před ním je o bod jak Kodaň, tak Galatasaray. Bayern má se 13 body zajištěné první místo. V posledním duelu se Manchester United potká právě s ním. Doma. Očekává se prohra, což by znamenalo, že Red Devills budou na jaře kompletně bez evropských pohárů. Žádná Liga mistrů, ani jen Evropská liga. Bayern ale dostal v lize výprask od Frankfurtu a navíc už možná s jistým postupem nebude tak ostražitý. Svěřenci Erika ten Haga však nijak neukazovali, že by mohli někoho jako Bayern trestat. Poslední prohra s Bournemouthem jest důkazem.

Co tak Bayern musí předvést, a v co musí doufat, pokud chce ještě postoupit do vyřazovací fáze Ligy mistrů? Klíčem bude výhra nad Bayernem. Jinak do play-off cesta nevede. To ale není všechno. Vzájemný duel Galatasaray s Kodaní musí skončit remízou. Výhra jednoho z celků by znamenala, že jeden z klubů bude bez Evropy a Manchester United půjde do Evropské ligy. Remíza by do Evropské ligy poslala Galatasaray, naopak Kodaň by šla na dno tabulky. Pokud bychom ale měli koukat na to, co je podle výkonů fér, tabulka by měla zůstat tak, jak je nyní. Rudí ďáblové si ani tu Evropskou ligu nezaslouží.

André Onana

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články