Zpět na » Liga mistrů » Real Madrid podle očekávání pobral individuální ocenění za uplynulý ročník LM

Liga mistrů - Real Madrid podle očekávání pobral individuální ocenění za uplynulý ročník LM

Real Madrid podle očekávání pobral individuální ocenění za uplynulý ročník LM © uefa.com - Benzema - nejlepší hráč uplynulého ročníku Ligy mistrů

0

Líbilo se

31.05. - Po zisku rekordního čtrnáctého titulu v Lize mistrů Real Madrid ovládl také individuální ocenění. Nejlepším hráčem uplynulého ročníku tak byl vyhlášen Karim Benzema, nejlepším mladým hráčem Vinicius a v ideální jedenáctce se objevili hned čtyři hráči Realu.

Ceny UEFA za individuální výkony udělují takzvaní techničtí pozorovatelé, kteří by neměli dát na statistiky, ale na subjektivní dojem, jaký hráči zanechávají. I s tímto kritériem si ovšem svěřenci Carla Ancelottiho poradili a udílení cen dominovali.

Nejlepší hráč - Benzema

Nebylo pochyb o tom, že nejlepším hráčem Ligy mistrů se stane Karim Benzema Jeho ocenění by mělo být také vodítkem při udílení Zlatého míče, patrně nikdo si snad nedokáže představit, že by v říjnu trofej měl získat někdo jiný. Karim Benzema se s patnácti vstřelenými brankami stal nejlepším střelcem Ligy mistrů, zároveň byl tahounem svého týmu. Pouhé dva góly ho navíc dělily od vyrovnání nedostižného rekordu Cristiano Ronalda. Přesto se jedná o impozantní číslo a trofej pro nejlepšího hráče je naprosto zasloužená.

Nejlepší mladý hráč - Vinicius

Střelec jediné branky pařížského finále. Jeho přínos pro hru je neocenitelný a statistiky mu dávají za pravdu. Od prohry Realu Madrid s PSG se Vinicius podílel v každém dalším utkání alespoň na jedné brance, buď sám skóroval nebo ji připravil pro spoluhráče. V odvetě asistoval Benzemovi, proti Chelsea si souhru s francouzským útočníkem zopakoval v každém utkání jednou. V zápase na Etihad Stadium si připsal jeden přesný zásah a odmlčel se pouze v odvetě na Santiago Bernabeu. Svou další trefu si ale načasoval parádně, na samotné finále. Celkově v Lize mistrů vstřelil čtyři branky a na sedm nahrál.

Nejlepší sestava roku

Podle nepsaných pravidel se nejlepší hráč rok u i nejlepší mladý hráč musí objevit také v sestavě roku. Jinak by jejich ocenění postrádalo smysl. Real Madrid se do nejlepší jedenáctky prosadil ale i s dalšími dvěma hráči. V sestavě nemohl chybět Courtois, který si mimochodem odnesl ocenění i pro nejlepšího hráče finálového utkání. Madridský čtyřlístek doplnil ještě Luka Modrič, který se v průběhu ročníku dotknul téměř 1000krát míče a jeho nahrávky měly neuvěřitelnou 91% přesnost.

Zajímavostí je, že do nejlepší sestavy se dostala také nová posila Realu, Rüdiger. Střední obránce Chelsea, jehož přestup již v minulých týdnech a čeká se jen na oficiální oznámení po sezóně. Společnost Rüdigerovi v obraně dělá Alexander-Arnold, Van Dijk a Robertson. V středu pole Modriče doplňují Fabinho a De Bruyne. No a v útoku je očekávané trio Mbappé, Benzema, Vinicius.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články